کد خبر: 942363 A

پس از مهلت دو هفته ای صورت گرفت؛

مدیر عامل آتش‌نشانی مشهد در نامه‌ای به شهردار این شهر، ۱۲ مکان ناایمن سطح شهر را معرفی کرد.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، ۱۷ تیرماه و چند روز پس از حادثه آتش‌سوزی مرکز درمانی سینا اطهر در تهران، شهردار مشهد به مالکان ساختمان‌های بلندمرتبه و مجتمع‌های تجاری و اماکنی که پارکینگ‌شان در اختیار مردم است اما تاییدیه ایمنی ندارند مهلتی دو هفته‌ای برای پیگیری اخذ تاییدیه ایمنی داد.

محمدرضا کلائی شهردار مشهد گفت: اگر مدیران این ساختمان‌ها بعد از دو هفته برای اصلاحات مراجعه نکنند به‌عنوان ساختمان و مجتمع ناایمن جلوی آنها تابلو خواهیم زد تا به مردم اطلاع‌رسانی شود و امروز نیز اسامی این ساختمان‌ها اعلام شد.

سرای عزیز الله اف واقع درکوچه عباس قلی خان، پاساژ فیروزه واقع در چهارراه شهدا، یازده سرای هفده شهریور، بازار حضرتی واقع در خیابان نواب صفوی، بازار مرکزی واقع در چهارراه شهدا، پاساژ مدرس واقع در خیابان چهارطبقه، بازار مولوی واقع در بولوار مصلی، پاساژ فردوسی واقع در چهاراه خسروی، بازار حکیم و مجتمع تجاری امینی واقع در ابتدای خیابان امام خمینی(ره)، بازار رضا(ع) واقع در میدان بیت المقدس و مجتمع زیست خاور واقع در میدان شریعتی به عنوان مجتمع های ناایمن معرفی شده‌اند.

همچنین از زمان اعلام زمان‌بندی برای معرفی مجموعه‌های تجاری ناایمن از سوی سازمان آتش نشانی مشهد، فقط مسئولان دو مجموعه بازار امام رضا(ع) و مجتمع تجاری زیست خاور با مراجعه به آتش نشانی مشهد، اقدام به تشکیل پرونده برای رفع نواقص کرده‌اند.

شهردار مشهد در واکنش به ناامن بودن ساختمان های بلند مرتبه مشهد به دلیل نداشتن نقشه آتش نشانی و اقدام نکردن بیمارستان‌های این شهر برای دریافت مجوزهای ایمنی ضروری نیز هشدار داد: ما به دنبال حفظ جان مردم هستیم، اگر مالکان این مجتمع‌ها بعد از مهلت دوهفته‌ای اقدام به انجام اصلاحات و دریافت تأییدیه‌های ایمنی نکردند از ما گلایه نکنند که در این وضعیت کرونا و رکود چرا این کار را انجام داده‌ایم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیز اعلام کرده‌ بود: بازرسی از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها نیز از حدود ۱۰ روز قبل آغاز شده و در صورت بی توجهی به اخطارهای آتش نشانی برای رعایت الزامات ایمنی، مراکز متخلف به دستگاه قضایی و مردم معرفی خواهند شد.

محمد رضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز ۱۴ تیرماه امسال اعلام کرد: به آتش‌نشانی مشهد ماموریت ویژه‌ای برای بررسی ایمنی مراکز درمانی این شهر داده شده است.

آتش نشانی امام خمینی شهرداری مراکز درمانی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر