کد خبر: 942066 A

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از آغاز گمانه زنی برای تعیین عرصه و حریم تپه مهر نگار در شهر نگار از توابع شهرستان بردسیر خبر داد.

به گزارش ایلنا، "فریدون فعالی" با اشاره به اینکه گمانه‌زنی تپه نگار برای نخستین‌بار از سوی کارشناسان عملیاتی شده است، افزود: این تپه دارای وسعتی برابر با ۲.۵ هکتار است که گمانه زنی تپه نگار با صدور مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به سرپرستی "حمید علیمرادی" کارشناس ارشد باستان شناسی آغاز شده و نتایج نهایی پس از انجام مطالعات و بررسی ها اعلام می‌شود.

فعالی تصریح کرد: پس از پایان عملیات گمانه زنی و تعیین عرصه و حریم تپه باستانی نگار که به مدت ۲ ماه به طول می انجامد اقدامات حفاظتی از این تپه در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه این تپه باستانی در فهرست آثار ملی با شماره ۱۵۴۷۵و در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۳۸۵ به ثبت رسیده است خاطرنشان کرد: چهارطاقی دوره ساسانی، برج سلجوقی، برج بهرامجرد، مطبق خواجه بدرالدین، حمام بهرامجرد و حمام نگار از آثار تاریخی این شهر است.

آثار تاریخی استان کرمان باستانی برج گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر