کد خبر: 942014 A

در دشتستان رخ داد؛

مهدی نوروزی سروستانی متخصص مغز و اعصاب بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت تا تعداد شهدای مدافع سلامت در استان بوشهر به 4 نفر برسد.

به گزارش ایلنا، مهدی نوروزی سروستانی متخصص مغز و اعصاب اهل کرمانشاه بود و نزدیک به ۱۵ سال به مردم دشتستان خدمت کرد و سرانجام بر اثر بیماری کرونا به همرزمان شهیدش در عرصه سلامت پیوست.

او بعد از ظهر دیروز پس از یک هفته مبارزه با ویروس کرونا، جان باخت.

پیش از این نیز غلامرضا فخری متخصص بیهوشی و از اعضای کادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری اهل دشتستان و خضر خلیلی رئیس پزشکی قانونی شهرستان دشتستان دو شهید مدافع سلامت استان بوشهر بودند که بر اثر کرونا جان باخته بودند.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت عروج ناباورانه چهارمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر، زنده یاد مهدی نوروزی سروستانی پیام تسلیت صادر کرد.

متن پیام سعید کشمیری بدین شرح است؛

"بسمه تعالی "

با قلبی آکنده از غم و اندوه، خبر عروج ناباورانه چهارمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر مهدی نوروزی سروستانی را شنیدم.

بزرگمردی که بیش از یک دهه التیام بخش درد‌های مردم نجیب دشتستان بود و به عنوان طبیبی حاذق و چیره دست، در بیمارستان‌های این شهرستان به مردم خدمت صادقانه کرد.

نوروزی سروستانی از ذخایر ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی بوشهر محسوب می‌شد و فقدان این شهید والامقام مدافع سلامت، برای حوزه سلامت استان و به خصوص شهرستان دشتستان سخت و جبران ناپذیر است.

کادر بهداشت و درمان استان بوشهر و جامعه پزشکی، از بدو شیوع بیماری کرونا شجاعانه و ایثارگرانه، خطرات زیادی را به جان خریده اند و حماسه‌های جاوید خلق کرده اند که قطعا این جانفشانی‌ها به عنوان برگ زرینی در تاریخ پرافتخار میهن اسلامی ثبت خواهد شد و تا همیشه در اذهان باقی خواهد ماند.

اینجانب شهادت چهارمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر مهدی نوروزی سروستانی را خدمت مردم فهیم، جامعه پزشکی و کادر مجموعه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تسلیت و تعزیت عرض کرده غفران واسعه الهی برای آن عزیز سفر کرده و صبر و بردباری برای بیت مکرم ایشان و سایر بازماندگان از یزدان بخشاینده خواهان و خواستارم و امیدوارم مردم عزیز استان بوشهر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، قدردانی خود از این شهید عزیز و کادر بهداشت و درمان را به منصه ظهور برسانند.

جامعه پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی فوت ویروس مغز و اعصاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر