کد خبر: 941936 A

جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار از اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در شهرهای قرمز و نارنجی این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حبیب الله خجسته‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در نشست ستاد مقابله با کرونا استان، شهرستان‌های مهدیشهر و گرمسار در وضعیت قرمز و شهرستان‌های سمنان، آرادان و دامغان در وضعیت نارنجی و شهرستان سرخه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی بیان کرد: تمام دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها، آموزشگاه‌ها و کلاس‌های تقویتی مدارس در این مدت در مناطق قرمز و نارنجی کرونایی تعطیل است.

جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: برگزاری مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، همایش ها و مجامع صنفی، فصلی و دوره ای در شهرستان‌هایی با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی به مدت یک هفته ممنوع‌ است.

وی با اشاره به تعطیلی کتابخانه‌ها و سینماها در این شهرستان‌ها، تصریح کرد: کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها، موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها، شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده، در مدت اعلام شده تعطیل است.

خجسته‌پور تاکید کرد : برگزاری نماز جماعت در مناطق با وضعیت قرمز و نارنجی هم به مدت یک هفته ممنوع شده است.

جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان یادآور شد: در این مدت امکان فعالیت باشگاه های ورزشی و بدنسازی در شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونایی این استان وجود ندارد.

وی اضافه کرد: مشارکت مردمی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان برای گذر از بحران کرونا و مهار آن ضروری است.

استان سمنان زیبایی معاون سیاسی امنیتی سمنان مشارکت مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر