کد خبر: 941922 A

فرماندار البرز:

فرماندار شهرستان البرز گفت: طرح تشدید بازرسی‌ها در شهرستان البرز به منظور پیشگیری از افزایش آمار ابتلا به کرونا و کاهش مرگ و میر از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد نصیری اظهار کرد: از امروز در صورت رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی، محدودیت‌های موردی و مقطعی در سطح شهرستان البرز اجرا خواهد شد.

 فرماندار البرز افزود: با توجه به شیوع موج دوم کرونا باید به سمت کنترل‌های بیشتر و سخت گیرانه‌تر حرکت کنیم چون در صورت رهاسازی بیماری به حال خود با افزایش آمار مبتلایان به کرونا مواجه می‌شویم و در آینده مجبور به اعمال محدودیت‌های گسترده‌تری خواهیم بود.

نصیری ادامه داد: مشاغلی که از امروز تحت کنترل‌های سختگیرانه قرار می‌گیرند باید داوطلبانه، اقدامات پیشگیرانه خود را در برابر این بیماری مستند کرده و به ستاد کرونای شهرستان تحویل دهند در غیر این صورت تعطیل خواهند شد.

وی با اشاره به اولویت‌های طرح تشدید بازرسی‌ها افزود: فاصله گذاری اجتماعی در بانک‌ها، شست و شو و ضدعفونی کردن خودپردازها، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اغذیه فروشی‌ها، اجرای دقیق دستورهای بهداشتی در قصابی‌ها، مرغ و ماهی فروشی‌ها و نانوایی‌ها از جمله این اولویت‌ها هستند.

کاهش ۱۰ درصدی رعایت اصول بهداشتی در بین اصناف، بی‌توجهی شهروندان به فاصله گذاری اجتماعی در مراسم‌های عروسی و ترحیم و برخی دیگر از بی‌توجهی‌ها باعث شده تا ضمن افزایش دو برابری آمار مبتلایان به ویروس کرونا در قزوین، این استان در وضعیت زرد و نارنجی قرار گیرد.

فرماندار مرگ ویروس البرز تشدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر