کد خبر: 941785 A

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت : در صورت تامین و تخصیص آب عملیات اجرایی فاز دوم شهرک گلخانه ای نودهک تاکستان آغاز می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه در جلسه کارگروه فرعی آب و کشاورزی استان که با هدف حل مشکل خدمات زیر بنایی همچون گاز و آب به  شهرک گلخانه ای نودهک در محل جهادکشاورزی برگزار شد افزود: شهرک گلخانه نودهک تاکستان 1000 هکتار وسعت دارد که عملیات اجرایی فاز اول آن در سطح 71 در حال انجام است و در صورت تامین آب، فاز دوم این شهرک نیز در سطح  300 هکتار آغاز خواهد شد.

وی در ادامه با قدر دانی از شرکت آب منطقه ای استان در همکاری با مجموعه جهادکشاورزی در تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی خاطر نشان کرد: نظام بهره برداری از سد نهب تهیه شود تا کشاورزان بتوانند از آب این سد نیز بهره مند گردند.

خمسه یادآورشد: جهادکشاورزی باهمکاری آب منطقه ای با هدف مصرف بیهنه آب و افزایش راندمان تولید درصدد  توسعه طرح  های گلخانه ای در استان  است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ابراز امیدواری کرد با تخصیص آب از سد مخزنی نهب به شهرک گلخانه ای نودهک فاز جدید این شهرک هر چه سریعتر آغاز شود.

وی در ادامه به آغاز عملیات گاز رسانی به شهرک گلخانه ای نودهک اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با همکاری شرکت گاز عملیات گاز رسانی به این طرح ملی هر چه سریعتر به اتمام برسد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین نیز گفت: عملیات آبگیری سد نهب در حال انجام است و به احتمال زیاد این طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

یدالله ملکی افزود: این سد با ظرفیت 110 میلیون مترمکعب برای بهبود روند آبیاری اراضی کشاورزی دو شهرستان تاکستان و بوئین زهرا احداث شده است.

وی افزود: شرکت آب منطقه ای برای توسعه کشت در محیط گلخانه آماده همکاری با جهادکشاورزی است و دراین راستا تمام سعی و تلاش مجموعه تامین آب برای گلخانه ها است.

در این جلسه یداله ملکی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، مرتضی علیخانی مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استانداری و نمایندگان شرکت گاز استان قزوین حضور داشتند.

 

استان قزوین بخش کشاورزی جهاد کشاورزی روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر