کد خبر: 941746 A

رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: اعضای باند سارقان که اقدام به 80 فقره سرقت منزل به ارزش 200 میلیارد ریال کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز در جمع خبرنگاران، گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطق شمالی شهر "کرج" رسیدگی به این پرونده در دستور کار پایگاه یکم پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با بررسی صحنه های سرقت و انجام تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یکی از متهمان شدند که در بررسی سوابق وی محرز شد نامبرده دارای سوابق کیفری متعدد بوده و در حال حاضر با تشکیل یک باند سرقت پس از شناسایی منازل خالی از سکنه به شیوه تخریب درب های ضد سرقت و بالکن روی از ساعت 19 الی 23 اقدام به سرقت منازل می کنند.

سرهنگ نادربیگی بیان داشت: در ادامه پس از چندین روز تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان، متهم در حالی که در یکی از مناطق شهرستان کرج در حال شناسایی سوژه سرقت بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در ابتدا منکر هرگونه جرمی بود اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 80 فقره سرقت با همکاری 2 نفر دیگر از همدستانش در استان های البرز، تهران و آذربایجان شرقی اقرار کرد.

وی با بیان این که مخفیگاه همدستان متهم نیز شناسایی و آن ها نیز با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شدند، گفت: ارزش طلاجات، وجوه نقد و لوازم منزلی که توسط اعضای این باند به سرقت رفته بود 200 میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به دستگیری 3 مالخر اموال مسروقه در این زمینه بیان کرد: با پیگیری کارآگاهان پایگاه یکم، تاکنون 40 مال باخته شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر آنها ادامه دارد.

سرهنگ نادربیگی به منظور پیشگیری از سرقت منزل از شهروندان خواست: منازل خود را به دوربین های مداربسته و سیستم های هشدار دهنده استاندارد مجهز کنند و هرگز طلا، جواهر و وجوه نقد خود را در منزل نگهداری نکرده و آن ها را به صندوق امانات بانک ها بسپارند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز، در پایان از شهروندان درخواست کرد: چنان چه منازل آن ها به این شیوه به سرقت رفته است برای شناسایی سارقان و اموال مکشوفه به پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج-میدان طالقانی-ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.

 

سارق منزل رییس پلیس آگاهی البرز باند سرقت منزل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر