کد خبر: 941741 A

استاندار همدان:

استاندار همدان گفت: چهار شهرستان استان همدان در وضعیت قرمز شیوع کرونا هستند و محدودیت‌های یک هفته‌ای در استان همدان تمدید می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیدسعید شاهرخی امروز در ستاد استانی مدیریت کرونا با تقدیر از خدمات و تلاش‌های کادر درمان استان همدان گفت: چهار شهرستان در استان همدان در وضعیت قرمز هستند و محدودیت‌های یک هفته‌ای در استان همدان تمدید می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه تجمع، همایش و جلسه بیش از ۱۰ نفر، ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد قانونی می‌شود، گفت: اولویت‌های اصلی مقابله با کرونا؛ استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری و عدم تجمع بیش از ۱۰ نفر است.

شاهرخی با بیان اینکه فداکاری و تلاش بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان در مقابله با کرونا و بهبودی شرایط قابل تقدیر و تشکر است، گفت: طبق بازدیدهای میدانی صورت گرفته، اکثر مردم استان همدان در اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت می‌کنند.

مردم ماسک بزنند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و همچنین از تجمعات، شرکت در عروسی و مراسم اجتناب کننداستاندار همدان با بیان اینکه باید مصوبات ستاد ملی و به تبع آن ستاد استانی، به دقت اجرا و با شدت بر آن‌ها نظارت شود، گفت: همچنان تاکید می‌شود مردم ماسک بزنند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و همچنین از تجمعات، شرکت در عروسی و مراسم اجتناب کنند.

شاهرخی با بیان اینکه شهرستان‌های همدان، ملایر، نهاوند و تویسرکان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، افزود: باید پروتکل‌های ابلاغی ستاد استانی مقابله با کرونا و همچنین رعایت نکات بهداشتی در شهرستان‌های با وضعیت قرمز به صورت جدی و با نظارت بیشتری اجرا و انجام شوند.

وی با بیان اینکه به جز شهرستا ن بهار که در وضعیت نارنجی قرار دارد وضعیت باقی شهرستان‌های استان همدان زرد و در مرحله هشدار است، گفت: محدودیت‌های اعمال شده تا بهبودی اوضاع در شهرستان‌های با وضعیت قرمز به قوت خود باقی است.

شاهرخی با یادآوری اینکه ۹۲ درصد مبتلایان به کرونا مربوط به دورهمی های خانوادگی و شرکت در مراسم عروسی و عزاست، گفت: جلب مشارکت مردم، تریبون‌های نماز جماعت، سازمان‌های مردم‌نهاد، دستگاه‌های دولتی، بخشداری‌ها و دهداری‌ها و شهرداری در کنترل، پیشگیری و مقابله با کرونا، باید به عنوان یک مطالبه اجتماعی پیگیری و تقویت شود.

وی با بیان اینکه با دستگاه‌های اجرایی و دولتی که در رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی کوتاهی می‌کنند برخورد جدی و قانونی صورت گیرد، گفت: طبق ستاد استانی مقابله با کرونا، در زمینه مسکن، شهر همدان مشمول حداکثر افزایش ۲۰ درصد اجاره بها است و مالکین باید با ستاد استانی همکاری و همراهی کنند چراکه از افزایش‌های فراتر از مصوبات استانی جلوگیری می‌شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه تا عادی شدن شرایط هیچ مستاجری نباید به اجبار، مسکن اجاره‌ای خود را تخلیه کند، گفت: اگر بخواهیم آمار مبتلایان را کنترل و کاهش دهیم باید از اجتماعات، برگزاری مراسم عروسی و عزا به‌طور جدی جلوگیری شود.

تاب‌آوری اجتماعی و تاب‌آوری مردم در بخش سلامت و تولید افزایش یابد

وی گفت: باید تدابیری اندیشیده شود تا تاب‌آوری اجتماعی و تاب‌آوری مردم در بخش سلامت و تولید افزایش یابد.

شاهرخی گفت: فعالیت واحدهای تولیدی، چه در زمینه تأمین ملزومات بهداشتی و چه در تقویت معیشت مردم، یک ضرورت است و باید از آن‌ها حمایت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، گفت: تا کنون در استان همدان دو هزار و ۸۸ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده و ۲۸۸ نفر نیز فوت شده‌اند.

رشید حیدری مقدم با بیان اینکه در استان همدان ۶۰۰ نفر مبتلا به کرونا بستری و ۱۳۰ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت هستند، گفت: با توجه به مشکلی که در زمینه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز وجود داشت، طبق پیگیری‌های انجام شده ۴ دستگاه اکسیژن جدید در بیمارستان سینا نصب شد.

استان همدان سلامت فوت مسکن همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر