کد خبر: 941675 A

نماینده صومعه سرا در مجلس خبر داد:

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت : قانون ممنوعیت واردات و توزیع برنج خارجی در فصل برداشت و 4 ماه بعد از آن به قوت خود باقی است.

به گزارش ایلنا از صومعه سرا،نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی امروز گفت : قانون ممنوع بودن واردات و توزیع برنج خارجی در فصل برداشت و 4 ماه بعد آن که چند سال پیش تصویب شد ، برای حمایت از شالیکاران شمالی، هنوز به قوت خود باقی است و اگر دستگاه‌های اجرایی برخلاف این مصوبه عمل کنند تخلف کرده اند.

سید کاظم دلخوش اباتری با بیان اینکه اقتصاد استان های گیلان و مازندران بر تولید برنج استوار است و برخی از شالیکاران نیز اقتصاد تک محصولی دارند، خاطر نشان کرد: با واردات و توزیع برنج خارجی، در عرضه و فروش محصول برنج داخلی در بازار خلل ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه مرزنشینان مجوز واردات فقط50 کیلوگرم برنج خارجی را دارند ، اضافه کرد : بخشی از برنج خارجی بصورت قاچاق وارد می شود.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت : اگرچه برنج تولیدی در کشور فقط  کفاف دو سوم مصرف داخل را دارد و دولت ناچار است که یک سوم دیگر را وارد کند اما این کار باید 4 ماه بعد از فصل برداشت باشد.

سید کاظم دلخوش اباتری افزود : البته هفته پیش در صحن مجلس و در کمسیون های اقتصادی و کشاورزی در خصوص تاکید بر اجرای این مصوبه تذکرات لازم را دادم.

برنج دولت قانون مجلس شورای اسلامی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر