کد خبر: 941652 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت تخت های آی سی یو بیمارستان های استان کرمان سربه سر است و کمی از ظرفیت تخت های آی سی یو خالی است گفت: در تخت های عادی ظرفیت نسبتا مناسبی داریم و ۳۰ درصد در تخت های عادی بیماران کووید ۱۹ ظرفیت داریم و در مجموع استان وضعیت خیلی مناسبی ندارد.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا رشیدی نژاد ظهر امروز ۲۸ تیرماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: ما همچنان بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و رعایت مسائل بهداشتی هم به صورت فردی و هم در مکان های مختلف تاکید داریم.

وی با اشاره به فعالیت تیم‌های نظارتی افزود: رعایت موارد بهداشتی در مکان های مختلف، متفاوت است که باید یکسان شود زیرا اصول یکی است و این امر را از همه واحدهای نظارتی و مکان هایی که باید رعایت کنند از جمله ادارات، اصناف و ... انتظار داریم.

رشیدی نژاد تصریح کرد: از سازمان نظام پزشکی انتظار داریم توجه ویژه‌ای به مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها و داروخانه‌ها در رعایت ضوابط بهداشتی انجام بگیرد زیرا این مراکز باید خدمت ارائه بدهند و افراد بیمار مراجعه می کنند، شاید کنترل این مراکز سخت تر از جاهای دیگر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: حضور افراد در بیمارستان ها و مراکز درمانی از سر استیصال است و باید همفکری بشود تا اصول اولیه بهداشتی و فاصله گذاری در مطب ها و مراکز بهداشتی و درمانی رعایت شود.

وی در ادامه اظهار کرد: وضعیت استان کرمان تا روز گذشته در مرحله هشدار و خطر جدی بود و از روز گذشته به طور رسمی وضعیت قرمز اعلام شده و وضعیت شهرها در استان متفاوت است.

رشیدی نژاد تصریح کرد: اگر با افزایش مراجعین به بیمارستان ها و نیاز به بستری مواجه شویم، مانند جاهای دیگر که اتفاق افتاد، رسیدگی به بیماران به خوبی صورت نمی گیرد و مرگ و میر بالاتر می رود.

وی بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد افزایش شیوع و بروز بیماری کرونا ناشی از تجمعات و مراسم عروسی و عزا است و اگر قرار است تعطیلی صورت بگیرد، حتما باید جلو مراسمات در باغات گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه به شرطی در تعطیلی تالارها موفق می شویم که جلوی اجتماعات پنهانی را بگیریم، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون در کادر بهداشتی استان کرمان و در ادارات پرخطر مانند بانک ها مرگ و میر ناشی از کرونا نداشته ایم.

استان کرمان بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی مراکز درمانی مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر