کد خبر: 941612 A

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خبر داد ؛

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری فردی در "سرپل ذهاب" خبر داد که به بهانه فروش سیمان با قیمت مناسب بیش از 10 میلیارد ریال از مردم زلزله زده شهرستان کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، سردار "علی اکبر جاویدان" اظهار داشت: پس از چند فقره شکایت از فردی ساکن "زرین جوب" سرپل ذهاب که اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت. 

وی ادامه داد: افراد شاکی اعلام کردند که پس از وقوع زلزله این فرد در چند مرحله اقدام به فروش سیمان با قیمت مناسب و کمتر از بازار به آنها جهت ساخت و ساز واحدهای مسکونی کرده بود که توانست اعتمادشان را جلب کند.

سردار جاویدان تصریح کرد: طبق اظهارات شاکیان، فرد کلاهبردار پس از جلب اعتماد طعمه‌های خود، اقدام به دریافت مبلغی بیش از 10 میلیارد ریال از ساکنان شهر سرپل ذهاب برای تهیه سیمان کرده و سپس متواری می شود. 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه استعلام های صورت گرفته نیز خبر از بدهی های سنگین فرد کلاهبردار به دولت می داد، افزود: به همین خاطر این شخص از سوی دستگاه قضائی نیز تحت تعقیب قرار داشت. 

وی گفت: تحقیقات پلیس ادامه داشت تا اینکه ماموران پس از اطلاع از حضور این فرد در سطح شهرستان با اقدامات فنی و اطلاعاتی خود مخفیگاه وی را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد. 

سردار جاویدان در پایان با اشاره به اعترافات کلاهبردار دستگیر شده در خصوص جرایم خود، از معرفی وی به دستگاه قضائی جهت صدور حکم لازم خبر داد و گفت: پلیس قاطعانه با چنین افرادی برخورد کرده و اجازه نمی دهد حق مردم را پایمال کنند. 

زمین لرزه 7.3 ریشتری شامگاه 21 آبان سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و بیش از 12 هزار 500 مصدوم به جا گذاشت. 

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و 103 هزار و واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیدند.

 

نیروی انتظامی شهرستان سرپل ذهاب کلاهبردار حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر