کد خبر: 941507 A

سرپرست فرمانداری لاهیجان:

سرپرست فرمانداری لاهیجان با اشاره به اینکه در مرحله اول شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانه ها به محل تولید ماسک تبدیل شد بودند براساس ضرورت از خیرین خواست که در این مرحله هم دوباره با اقدامات خود بتوانند نیازهای کادر درمان را برآورده کنند.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، نورالله اکبری سرپرست فرمانداری لاهیجان در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان لاهیجان با اشاره به اینکه با یک موج دیگر بیماری در سطح کشور مواجه هستیم گفت: با توجه به ناشناخته بودن ویروس کرونا آنچه که تاکنون درمورد این ویروس انجام شده اقدامات پیش گیرانه بوده  هرجا که و هرجا مردم فاصله گذاری اجتماعی ، فاصله گذاری هوشمند و پروتکل بهداشتی را رعایت کردند منجر به قطع شدن زنجیره انتقال ویروس شده است و میزان شیوع به حداقل رسیده است.

سرپرست فرمانداری لاهیجان همچنین با تاکید بر اینکه دارو و درمان مشخصی برای این بیماری وجود ندارد گفت: همچنان پیشگیری بهتر از درمان است و  اگر موارد بهداشتی را رعایت نکنیم موج‌های بعدی خواهیم داشت.

وی افزود: این بیماری تبعات اجتماعی ، سیاسی ،  فرهنگی و  اقتصادی دارد برای اینکه تبعات را کاهش بدهیم زنجیره انتقال را از بین ببریم . این بیماری یک و نیم میلیون شغل را در کشور تحت تاثیر قرار داده و در لاهیجان نیز از زمان شیوع ویروس کرونا به دلیل مشکلاتی که برای بنگاه های اقتصادی رخ داده ،  حجم استفاده از بیمه بیکاری سه برابر بیشتر شده است .

سرپرست فرمانداری لاهیجان خطاب به مدیران و مسئولان شهرستان افزود: همه در حیطه وظایف خودشان مراقبت بکنند و تمام ظرفیت و تلاش خود را به کار گیرند تا  شاهد حداقل تبعات اقتصادی و اجتماعی شیوع ویروس  باشیم  و با توجه به اینکه قبلا یکبار توانستیم میزان شیوع را به حداقل برسانیم باز هم آن را مدیریت کنیم.

نورالله اکبری در بخش دیگر از سخنان خود در ستاد مبارزه با کرونا شهرستان لاهیجان با تاکید بر لازم الاجرا بودن مصوبات این ستاد گفت: نمیتوانیم محدودیت هایی بیشتر از مصوبات استانی و ملی را در شهرستان اجرا کنیم بنابراین اگر پیشنهاد یا طرحی وجود دارد باید از طریق شبکه بهداشت و درمان به ستاد استانی و احیانا ستاد ملی ارجاع داده شود تا درصورت صلاحدید به تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا برسد .

سرپرست فرمانداری لاهیجان در ادامه ضمن تشکر از تلاش های رسانه ها برای آگاه سازی مردم  از اصحاب رسانه خواست با رعایت امنیت روانی  جامعه  اعلام کنید که براساس اعلام مراجع رسمی لاهیجان در وضعیت قرمز است.

وی با تاکید بر اینکه نباید با سلامت و جان مردم شوخی کرد از برخورد با قهوه خانه هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمیکنند خبر داد .

وی همچنین گفت: برابر ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا هیچ عروسی در هیچ تالاری نباید برگزار شود و تالار دار ها باید کل ودیعه را به صاحبان جشنها بازگردانند .

اکبری با اشاره به اینکه رعایت قانون در نظام اسلامی همانند  رعایت شرع است یادآورد شد هر صنفی که به بهداشت عمومی آسیب میزند با هماهنگی دادستان نسبت به تعطیلی آن اقدام خواهد شد .

وی برپایی مجالس عزا و عروسی ، مهمانی خانوادگی و نزدن ماسک  را سه دلیل عمده شیوع ویروس کرونا دانست و تاکید داشت همه کلاس های حضوری در شهرستان تعطیل خواهد شد .   

سرپرست فرمانداری لاهیجان با اشاره به اینکه در مرحله اول شیوع ویروس کرونا بسیاری  از خانه ها به محل تولید ماسک تبدیل شد بودند براساس ضرورت  از خیرین خواست  که در این مرحله هم دوباره با اقدامات خود بتوانند نیازهای کادر درمان را برآورده کنند .  

 

درمان سلامت ماسک ویروس لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر