کد خبر: 941301 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

دبیر خانه احزاب خراسان رضوی با بیان اینکه شکل‌گیری احزاب به معنی واقعی کلمه تأثیر بسزایی در کاهش خطاهای انتخاباتی و مسیر توسعه سیاسی دارد، گفت: جلسات خانه احزاب استان در دوران کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تشکیل شده است.

الهه قلی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در مشهد گفت: بنده معتقدم فعالان سیاسی برای ارتقا سطح احزاب و روند توسعه سیاسی باید در هر شرایطی در صحنه باشند و فعالیت‌های خود را متوقف نکنند .

وی افزود: امروزه احزاب یکی از ضروریات زندگی جوامع بشری در دوره مدرن محسوب می‌شوند به‌ طوری که یکی از مؤثرترین نهادهای تأثیر گذار بر روندهای تصمیم گیری و اجرایی کشور و به عنوان حلقه رابط بین مردم و حاکمیت سیاسی عمل می کنند.

قلی زاده گفت: کار ویژه ها و کارکردهای احزاب واقعی، همواره موجب ثبات سیاسی و امنیت در هر نظام سیاسی است .

دبیرخانه احزاب خراسان رضوی گفت : امروزه بسیاری از متفکران لازمه تبدیل مشارکت توده ای به مشارکت فعال وسازمان یافته را در تأسیس احزاب به معنای واقعی کلمه می دانند و آن را مرحله تکمیلی از مراحل انقلاب اسلامی به شمار می‌آورند که چنین امری در جهت تضمین تداوم و تعادل نظام ضروری است.

وی ادامه داد: اکنون که کشور در فراز و نشیب های نوسازی، توسعه و بحران‌های آن قرار دارد تقاضای مشارکت سیاسی نیز رو به افزایش است و بدیهی است که شاخصه اصلی توسعه سیاسی به مشارکت سیاسی است؛ مشارکتی که خود از ابزارهای کارآمد و سازمان‌های نهادمند باشد.

قلی زاده گفت: نگاهی اجمالی به نظام سیاسی کشورمان بیانگر این نکته است که احزاب به معنای حقیقی کلمه شکل نگرفته اند بلکه گروه‌های سیاسی بنام حزب در ایام انتخابات موقتاً فعالیت کرده و بعد از آن هیچ رابطه دقیق و تعریف شده ای میان نمایندگان حزبی و خود حزب وجود ندارد بنابر این اگر آسیب‌ها و موانع تحزب برطرف شده و حزب به معنی صحیح کلمه شکل بگیرد تأثیر بسزایی در کاهش خطاهای انتخاباتی داشته و مسیر توسعه سیاسی را هموارتر خواهد کرد. 

انتخابات انقلاب اسلامی خراسان رضوی مشهد گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر