کد خبر: 941163 A

رئیس خانه کارگر خراسان شمالی :

رئیس خانه کارگر خراسان شمالی اوضاع دریافتی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مناسب ندانست و اظهار کرد: این ذهنیت که بازنشسته دیگر فردی در خانه ندارد و هزینه های زندگی اش کاهش می یابد، اشتباه است؛ اگر 2 نفر ازخانه رفتند با 5 نفر برگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد صباغیان در دیدار با مدیرکل و مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خراسان شمالی که به همراه اعضای هیات اجرایی خانه کارگر استان به مناسبت هفته تامین اجتماعی انجام شد، این هفته را به خدمتگزارانی که در تامین اجتماعی به جامعه کارگری خدمت می کنند و کادر درمان تامین اجتماعی که باتوجه به شرایط خاص کشور در شیوع بیماریی کرونا از زندگی و رفاه خود گذشتند، تبریک و تهنیت گفت .

وی با اشاره به مشکلات پیش روی قشر کارگر در جامعه اظهارداشت: به هیچ وجه دست اندازی دولت به هر طریقی به منابع سازمان تامین اجتماعی را نمی‌پذیریم و خواستار این هستیم که دولت کاری با سازمان نداشته باشد چرا که اگر اختیارات تامین اجتماعی در دست شرکای آن باشد به طور قطع مشکلات امروز را در سازمان نخواهیم داشت.

صباغیان در رابطه با اهمیت موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: به طور قطع بار مالی همسان سازی برعهده دولت است و سازمان تامین اجتماعی نقشی در آن ندارد اما سازمان باید تلاش کند به هر طریقی است منابع آن مشابه سایر صندوق ها در بودجه کشور در نظر گرفته شود.

وی وضعیت دریافتی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مناسب ندانست و اظهار کرد: این ذهنیت که بازنشسته دیگر فردی در خانه ندارد اشتباه است؛ اگر 2 نفر ازخانه رفتند با 5 نفر برگشتند و به چشم مادر بزرگ و پدر بزرگ نگاه می کنند.

رئیس خانه کارگر خراسان شمالی در ادامه گفت: سهم درمان تامین اجتماعی نباید به بیمه سلامت و خزانه دولت برگردد و ما شدیدا مخالف این قضیه هستیم زیرا درمان تامین اجتماعی مستقل است.

وی همچنین در رابطه با واگذاری شرکت سرمایه گذاری شستا اظهار کرد: شرکت شستا از آن کارگران است، چرا سهام شستا در بورس عرضه می شود؟ درحالی سهام شستا باید به کارگران واگذار شود.

صباغیان به وضعیت بیمه کارگران بعد از کرونا اشاره کرد و اظهارداشت: در این زمینه اعتراضات در خانه کارگر بسیار بالا است. در این خصوص روش محاسبه مشخص و روشن نیست.

وی افزود: این درحالی است که به پایان تیرماه 99 نزدیک می شویم درحالیکه تا به امروز بیمه بیکاری کارگران  بطور کامل پرداخت نشده است .

وی شرایط امروز کارگران ساختمانی در بحران ویروس کرونا را بسیار نامطلوب دانست و گفت: باید سازمان در این شرایط همان حداقل بیمه را نیز دریافت نکند .

مجید نیا رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خراسان شمالی نیز با بیان اینکه صندوق تامین اجتماعی متعلق به اقشار تحت پوشش سازمان است بر حفظ و صیانت از این صندوق تاکید کرد.

وی به اقدام خوب دولت در رابطه با همسان‌سازی‌حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اول مرداد ماه امسال انجام خواهد گرفت.

مجیدنیا برنامه سه جانبه گرایی را یکی از اهداف اصلی جامعه کارگری دانست و گفت: خواستار این هستیم که برنامه های تامین اجتماعی براساس اصل سه جانبه گرایی اداره شود.

پوشش تامین اجتماعی حقوق خراسان شمالی درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر