کد خبر: 940668 A

معاون علوم پزشکی مشهد خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم با بیان اینکه تاکنون فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا تا ساعت ۲۰ بود، گفت: با دستور وزیر بهداشت زمان فعالیت این مراکز از ساعت هشت تا ۲۴ خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی قلیان در نشست با معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افزود: برنامه نظام ارجاع بیماران مشکوک یا مبتلا به کووید 19 از ابتدای اسفند ماه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا درآمد و در قالب این برنامه بیماران در صورت نیاز به خدمات تصویر برداری به درمانگاه‌های سطح دو و در صورت نیاز به بستری به بیمارستان‌های مرجع ارجاع داده می‌شوند.

وی ادامه داد: در اسفند ماه پارسال ظرفیت آزمایش کرونا در دانشگاه روزانه ۵۰ فقره بود که با پیگیری‌ صورت گرفته این تعداد به روزانه ۶۰۰ فقره افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین با اشاره به استفاده از ظرفیت بسیج در اجرای طرح های غربالگری کرونا گفت: در مرحله نخست غربالگری از مجموع پنج میلیون و ۲۰۰ هزار جمعیت زیرپوشش، چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر غربالگری شدند که این امر گام موثری در شناسایی بیماران مشکوک یا مبتلا و انجام مراقبت‌های لازم در زمان مناسب بود.

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی سلامت علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر