کد خبر: 940354 A

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: یک واحد مدرن دامداری دام‌های سبک نژاد اروپایی در استان قزوین با دور زدن تحریم‌ها راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی شاپوزراده اظهار کرد: دام های مورد نیاز این دامداری مدرن از کشورهای اروپایی وارد ایران شده و به دامداری مورد نیاز انتقال یافته اند.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان افزود: این دامداری کار خود را در مرحله اول با حدود ۷۰۰ راس دام نژاد اروپایی در زمینه تولید شیر و محصولات لبنی آغاز کرده است و ظرفیت خود را به پنج هزار راس دام سبک افزایش خواهد داد.

شاپوزراده با بیان اینکه این واحد دامداری در زمینه صادرات محصولات خود هدف گذاری کرده است، گفت: میزان تولید شیر دام های این دامداری نسبت به سایر دام ها بالاتر و از کیفیت بیشتری برخوردار است و محصولات تولیدی آن در بازار کشورهای همسایه مشتریان زیادی دارد.

این مسئول ادامه داد: فعالیت این واحد می تواند ضمن تامین بخشی از نیازهای غذایی داخلی، از طریق صادرات برای کشور ارزآوری قابل توجهی به همراه داشته باشد.

استان قزوین رتبه پنجم تولید شیر در کشور را به خود اختصاص داده است و سالانه ۷۰۰ هزار تن انواع محصولات دامی در استان تولید می شود.

 

استان قزوین جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان معاون تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر