سرخط خبرها:
کد خبر: 939975 A

امید، ابتکار و انرژی در نخستین رویداد « بازرگانان کوچک»؛

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان از برگزاری رویداد «بازرگانان کوچک» با هدف ارتقای سطح مهارت‌های تصمیم‌گیری برای نوجوانان خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، مسعود گلشیرازی در این باره گفت: امید، ابتکار، انرژی و آشنایی با مفاهیم صحیح کارآفرینی در کنار مهارت آموزی باید در نوجوانان تقویت شود. به همین جهت، تمرکز بر بسترسازی کسب‌وکار، یکی از برنامه‌های کلان اتاق بازرگانی نسل دوم برای رسیدن به نسل سوم اتاقها است.

وی درباره نخستین رویداد «بازرگانان کوچک» که در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، افزود: دوران ‌نوجوانی یکی ‌از مراحل مهم در رشد شخصیت انسان است و نوجوان در این دوره به شدت نسبت به آینده دچار نگرانی و سردرگمی می‌شود؛ به طوری که نمی‌تواند جنبه‌های مختلف شخصیت خود را به‌گونه‌ای صحیح، هماهنگ و قابل قبول برای انتخاب کار آینده خود سامان دهد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: نوجوانان اغلب خوش‌بین هستند و احساس می‌کنند بر آینده خود تسلط دارند. به همین علت، بیش‌تر درباره خودشان فکر می‌کنند و پذیرش رهنمود از خواهر و برادر بزرگتر در آنها کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: در این رویداد نوجوانان 10-14 سال با بازی‌های خلاقانه و نوآورانه در قالب رویداد ویتا بازی (لیگ بازی‌های خلاقانه، نوآورانه و استراتژیک) هفت هفته پیاپی برنامه آموزشی داشته و پنج موضوع «استراتژی، خلاقیت، فروش و مذاکره، ریسک پذیری و مدیریت مالی و کشف فرصت‌ها» در قالب گیمی فیکیشن به نوجوانان شرکت کننده آموزش داده خواهد شد.

   در رویداد بازرگانان کوچک نوجوانان در قالب تیم‌های 4نفره، برای هر 5 موضوع محتوای رویداد، یک بازی خواهند داشت که به افزایش مهارت آنها کمک خواهد کرد.

در ابتدای هر 5 جلسه به مدت 20 دقیقه نکات کارآفرینی ارائه و سپس به مدت 2 ساعت طی فرایند بازی، یکی از 5 موضوع مورد نظر به صورت تیمی به نوجوانان آموزش داده خواهد شد. برای هر میز یک مربی در نظر گرفته شده و در هر جلسه نیز نوجوانان در تیم‌های خودشان بررسی و نسبت به حل مسأله‌های موضوع بازی امتیازبندی خواهندشد.

در جلسه ششم ، مسابقه نهایی بازی‌های خلاقانه و  استراتژیک برگزار شده و نشان خلاقیت و تفکر استراتژیک به برندگان اهدا خواهد شد و در جلسه هفتم و پایانی نیز تیم‌ها «بوم ایده» را با حضور مربیان تکمیل خواهند کرد.«بوم ایده» با 6 بخش عملیاتی به تیم‌ها برای بررسی کامل و پرورش یک ایده اولیه کسب‌وکار کمک خواهد کرد و سپس هر تیمی با آموزش مهارت ارائه، ایده خود را برای جمع و داوران ارائه خواهد نمود.

در هر جلسه نوجوانان ارزیابی و بررسی شده و در اختتامیه نیز نتیجه اعلام خواهد شد.گفتنی است که نخستین جلسه این رویداد 22 تیرماه 1399 در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

 

 

اصفهان کسب و کار کارآفرینی نوجوان اتاق بازرگانی اصفهان ایلنا اصفهان بازرگانان کوچک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر