کد خبر: 939555 A

از ساعاتی پیش؛

از ساعاتی پیش رگبار باران و بارش سیل‌آسای باران امروز دوشنبه، آذربایجان‌شرقی و شهرستان تبریز را فرا گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بارش باران شدید موجب آبگرفتگی در برخی از معابر و محلات کلان شهر تبریز به ویژه در مناطق حاشیه ای شد. این نزول الهی که از ساعتی قبل آغاز شد مهرانه رود تبریز را پر از آب و سیلاب کرد.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه سامانه بارشی وارد استان شده است، گفت: فعالیت این سامانه تا روز پنجشنبه این هفته ادامه خواهد داشت.

محمد امیدفر، با بیان اینکه این سامانه در تمامی نواحی استان به ویژه نواحی شمالی و شرقی فعال خواهد بود، افزود: فعالیت این سامانه موجب تشدید رگبار باران، غرش آذرخش و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید می شود.

وی احتمال بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی و اصابت صاعقه در نواحی مستعد و آتش سوزی در جنگل های و مراتع را از اثرات مخاطره آمیز این سامانه اعلام کرد.

امیدفر، از کشاورزان استان خواست به توصیه های کارشناسان کشاورزی توجه کرده و مسافران و مردم نیز در این مدت از سفرهای غیرضروری و اتراق در حاشیه رودخانه و مسیل ها اجتناب کرده و به ارتفاعات صعود نکنند.

وی یادآوری کرد: در زمان کنونی  بناب و مرند به ترتیب با ۳۰ و ۱۶ درجه سانتیگراد گرمترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر است.

آذربایجان شرقی جنگل سیل مسافران مرند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر