کد خبر: 939546 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز مطرح کرد:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در کشور و آذربایجان شرقی مربوط به بعد از برگزاری مراسمات عزا و عروسی بوده که در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی ما به ویژه در روستاها و برخی شهرستان‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عباسعلی درستی با بیان این مطلب اظهار کرد: پس از مراسم سوگواری و جشن و سرور، سسیتم حمل و نقل عمومی درون و برون شهری شامل تاکسی، اتوبوس و پایانه‌های مسافربری هم در افزایش تعداد مبتلایان و گرفتاری افراد با کرونا نقش داشته است.

وی، دورهمی‌های خانوادگی در باغ‌ها، پارک‌ها و منازل را از دیگر موقعیت‌هایی عنوان کرد که سبب ابتلای تعداد زیادی از افراد به کرونا شده‌اند، گفت: موارد ابتلای بسیار زیادی نیز به دلیل تردد در پاساژها و بازارهای سرپوشیده، دفاتر پیشخوان و داروخانه‌ها گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در کشور و آذربایجان شرقی مربوط به بعد از برگزاری مراسم عزا و عروسی بوده که در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی ما به ویژه در روستاها و برخی شهرستان‌هاست.

درستی در پایان گفت: با توجه به عدم رعایت قرنطینه در استانمان، تعداد موراد مثبت در بین اطرافیان بیماران مبتلا به کویید19 بسیار زیاد است. همچنین اقامت در مراکز اقامتی، هتل‌ها و حضور گردشگران در مراکز اقامتی نیز  نقش زیادی در افزایش تعداد مبتلایان داشت.

آذربایجان شرقی اتوبوس حمل و نقل عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر