کد خبر: 939326 A

معاون سیاسی استاندار خبرداد :

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در استان قزوین نسبت به هفته گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی اظهار کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته‌پنج نفر از شهروندان قزوینی بر اثر ابتلا به ویروس مهلک کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته معاون سیاسی استاندار، آمار مربوط به بیماری کرونا در استان نسبت به روز قبل با رشد ۲.۵ درصدی و نسبت به مدت مشابه هفته گذشته نیز با رشد پنج برابری روبرو بوده که این مسئله بیانگر افزایش تصاعدی روند فوتی ها در استان قزوین است.

حبیبی با بیان اینکه از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا در استان قزوین، ۳۲۵ نفر از شهروندان جان خود را از دست داده‌اند، اظهار داشت: هم اکنون ۲۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان قزوین بستری بوده که ۲۱ نفر از آنها با مشکلات حاد تنفسی مواجه هستند.

وی به پذیرش ۳۳ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در سطح مراکز درمانی استان اشاره و یادآور شد: بی‌توجهی شهروندان به رعایت اصول بهداشتی در بازار، اماکن تجاری و تالارهای پذیرایی از عمده عوامل افزایش روند این بیماری در قزوین است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

سخنگوی ستاد پیشگیری از کرونا در استان خاطرنشان کرد: بیماری کرونا درمان قطعی ندارد و تنها راه مقابله با آن استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

در حال حاضر وضعیت بیماری کرونا در شهرستان‌های قزوین و تاکستان نارنجی، آوج و آبیک سفید و در بوئین زهرا زرد اعلام شده است.

استان قزوین درمان ماسک مرگ ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر