کد خبر: 939263 A

استاندار تهران مطرح کرد:

استاندار تهران از ثبت نام ۱۶۰ هزار نفر در استان تهران برای دریافت بیمه بیکاری خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای زکات با اشاره به ضرورت بهره گیری از برکات زکات اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از کرونا ایجاد تحرک، پویاسازی و مولد ساز‌ی و در کنار آن بهره گیری از آموزه‌های دینی و فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات برای رفع مشکلات نیازمندان بسیار راهگشاست.

وی ادامه داد: کرونا اقتصاد بسیاری از کشور‌ها را دچار مشکل کرده و در کشور ما نیز علاوه بر این مشکل تحریم‌های دشمنان نیز شرایط را خاص و ویژه کرده است. در این زمینه ۱۶۰ هزار نفر در استان تهران برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

استاندار تهران افزود: بنا به تعریف مرکز آمار خط فقر در استان تهران چهار و نیم میلیون تومان و میانگین کشوری دو میلیون تومان است که نشان می‌دهد باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و از طرفی ۱۲ درصد خانوار‌های نیازمند کشور در استان تهران سکونت دارند.

محسنی بندپی گفت: با همکاری پایگاه ایرانیان اقدام به شناسایی افراد یا خانوار‌هایی که به هر دلیلی تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارند، کرده ایم تا به این قشر کمک کنیم و آنها نیز کمک‌های مومنانه را به صورت هدفمند دریافت کنند تا شرایط برای این افراد بهبود یابد.

استان تهران استانداری تهران بیکاری پوشش مرکز آمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر