کد خبر: 939092 A

فرماندار کهگیلویه خبر داد:

فرماندار شهرستان کهگیلویه خواستار تعطیلی تالارها و باغ‌های تفریحی این شهرستان به جهت شیوع ویروس کرونا شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا اتابک امروز ۲۲ تیرماه در جلسه شورای سلامت در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با توجه به افزایش مبتلایان ویروس کرونا در شهرستان گفت: کووید۱۹ وارد موج جدیدی شده که منجر به تلفات انسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه وقتی قبح مسئله شکسته شود دچار بحران خواهیم شد، اظهار کرد: امروز دیگر تخت‌های بیمارستانی جوابگو نیستند، ما به عنوان متولی سلامت مردم یک رسالت تاریخی داریم و باید برای سلامت مردم مجاهدت به خرج دهیم.

اتابک با بیان اینکه در موج اول خوب مقابله کردیم، عنوان کرد: در حال حاضر علاوه بر کهگیلویه، شهرستان‌های همجوار را هم پوشش می‌دهیم و اگر ۲۰ بیمار داریم ۱۵ بیمار آن مربوط به شهرستان‌های همجوار است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه در موج دوم، خانم‌ها بیشتر درگیر این ویروس شده‌اند، گفت: عدم رعایت مسائل بهداشتی در مراسمات و مراوده بیشتر بانوان، باعث افزایش آن در بین خانم‌ها شده است.

وی از بانک ها به عنوان اماکن پرخطر نام برد و تصریح کرد: خدمات‌ دهی، نباید منجر به آسیب زدن به مردم شود.

اتابک با بیان اینکه هیچ منطقه امنی در شهرستان وجود ندارد افزود: برخی خدمات دولتی را نمی‌شود تعطیل کرد، آموزش‌ها به سمتی پیش رود که مردم یاد بگیرند با کرونا زندگی کنند.

وی همکاری و مشارکت مردم را تاثیرگذار در کنترل ویروس کرونا عنوان کرد.

اتابک خواستار جلوگیری از ارسال پیامک ترحیم از مخابرات شد و گفت: در غیراین صورت برخورد و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند شد.

وی با بیان اینکه تعطیلی تالارها و باغ‌ها از امروز اجرایی می‌شود، اظهار کرد: مصوبات ستاد کرونا لازم الاجراست چون سلامت مردم به خطر می‌افتد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه افزود: تمامی ادارات، بانک‌ها، پاساژها و مجتمع های تجاری باید یک نفر را به عنوان کنترل کننده در ورودی محل کار خود داشته باشند.

وی بیان کرد: نانوایی ها و فروشگاه‌های بزرگ مراکز طبخ مانند گذشته مورد بازرسی قرار گیرند و در صورت عدم رعایت تعطیل خواهند شد.

اتابک، مواد دخانی را عامل سریع شیوع این بیماری عنوان و خاطرنشان کرد: عرضه هرگونه قلیان ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قضایی صورت می گیرد.

وی از رسانه ها به عنوان یک اهرم قدرتمند جهت آگاهی مردم از این بیماری نام برد و خواستار اطلاع رسانی خطرات این ویروس از آن‌ها برای مردم شد.

پوشش پیامک رسانه مخابرات ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر