کد خبر: 939071 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: با عادی انگاشتن شرایط از سوی شهروندان و عدم رعایت نکات بهداشتی دوباره شهرستان قزوین به وضعیت قرمز، تاکستان، نارنجی و سایر شهرستان‌ها زرد می‌شوند.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، پیمان نامدار در نشست روسای اتحادیه‌های‌صنفی شهرستان قزوین در راستای پیشگیری از کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر تا یکسال آینده هیچ دسترسی به داروی مطمئن و واکسن برای مقابله با کرونا نخواهیم داشت و طبق آخرین اطلاعات نیز تولید واکسن در کشور آلمان تا اواخر سال ۲۰۲۰ طول خواهد کشید.

وی اضافه کرد: متاسفانه با تغییر رفتار این ویروس، کسانی که یکبار درگذشته درگیر این بیماری شده بودند دوباره درگیر شده‌اند و از یک سو جهش و تغییر رفتار ویروس و از سوی دیگر تغییر رفتار مردم برای مقابله با آن را مشاهده می‌کنیم.

نامدار بیان کرد: مراکز درمانی استان تا ۲۳ فروردین به ورودی روزانه ۴۲۰ بیمار بستری و با حداقل ۱۰۰ بیمار بستری رسیده بودند که با توجه به توان درمان استان کار بزرگی برای بستری و درمان آنها صورت گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: از ۲۳ فروردین به بعد اتفاق تازه‌ای افتاد و وضعیت ثبات ما به سمت نزول رفت و با جلوگیری از اجتماعات و قطع زنجیره، بیماری را تاحدودی کنترل کردیم.

این مسئول عنوان کرد: اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه، در حوزه پیشگیری ۲۰ درصد و در حوزه درمان ۸۰ درصد بود و قسمت اعظم پیشگیری از کرونا توسط خود مردم انجام شد.

وی اضافه کرد: هم اینک با توجه به شیوع موج دوم بیماری در سطح استان با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مشاغل به چهار سطح تقسیم شده اند و برخی مشاغل باید تعطیلی داشته باشند.

نامدار یادآور شد: ما به دنبال سازوکار دومی برای مقابله با کرونا هستیم و اگر خود اصناف رعایت کنند به تعطیلی و محدودیت برای اصناف نخواهیم رسید.

این مسئول خاطر نشان کرد : اگر روسای اتحادیه‌های صنفی به فکر معیشت و اقتصاد زیرمجموعه خود هستند باید بر مراکز عرضه خود نظارت هدفمند داشته باشند تا محدودیت‌های گذشته دوباره بازنگردد.

اقتصاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مراکز درمانی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر