کد خبر: 939058 A

در شهرستان کرج انجام شد؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی 100هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان، خبر داد که شامل 92 مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.

به گزارش ایلنا، اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج با اشاره به افزایش مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در کرج گفت: 100هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در روز گذشته آزادسازی شد که شامل 92 مورد تغییر کاربری غیر مجاز بود.

وی افزود: این برخوردها برای هشدار به زمین خواران و نیز پیشگیری از به دام افتادن مردم در چنگال این افراد سودجو است چرا که اراضی کشاورزی بستر تولید است و امنیت غذایی مردم از این بستر تأمین می‌شود.

صارمی در ادامه با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت، گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضائی در ماهدشت، شاهین دشت و خیابان جم این شهر بالغ بر 92 مورد تغییر کاربری غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، فونداسیون و محوطه سازی تخریب و حدود 100هکتار از اراضی کشاورزی نیز آزادسازی شد.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، افزود: این امر مستلزم آگاهی شهروندان از ضرورت  تولید غذا و نقش مهم حفظ کاربری اراضی در این راه است.

صارمی  از شهروندان درخواست کرد تا از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی در حفظ و حراست از باغات و زمین‌های کشاورزی همراهی کنند.

اراضی کشاورزی ساخت و ساز غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر