کد خبر: 938986 A

تا دو ماه آینده عملیاتی می‌شود؛

مدیر عامل شرکت آبفای استان اصفهان گفت: نخستین پروژه تاسیسات فاضلاب استان، در روستای تیرانچی شهرستان خمینی شهر تا دو ماه آینده عملیاتی می شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، هاشم امینی با اشاره به اجرای اولین طرح فاضلاب روستایی پس از یکپارچه سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی، در استان اصفهان افزود: مطالعات اولیه و نقشه‌های اجرایی سیستم فاضلاب روستای تیرانچی تهیه شده و این پروژه با اعتباری بالغ بر 5/2 میلیارد تومان، با هدف بهره مندی ساکنان روستای تیرانچی از خدمات شبکه فاضلاب اجرایی می شود؛ البته در ابتدای امر، با تخصیص اعتبارات جاری، اجرای 5 کیلومتر از 18 کیلومتر فاضلاب این روستا عملیاتی خواهد شد .  

رئیس هیات مدیره آبفا استان اصفهان با اشاره  به دلیل اجرای تاسیسات فاضلاب در روستای تیرانچی تصریح کرد: روستای تیرانچی از جمله روستاهایی به شمار می آید که از یک طرف به خمینی شهر و از سوی دیگر به شهر کوشک چسبیده است و مجاورت این روستا به شهرها یکی از دلایل اجرای تاسیسات فاضلاب در این منطقه است.

وی با بیان اینکه هم اکنون 1620 فقره انشعاب آب به مشترکین در روستای تیرانچی واگذار شده است اعلام کرد: جمعیت این روستا بالغ بر 3500 نفر است و با اجرای تاسیسات فاضلاب در آینده، به متقاضیان، انشعاب فاضلاب واگذار می شود.

امینی با بیان اینکه روستای تیرانچی تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ است اظهار داشت: با همکاری فرمانداری و شهرداری خمینی‌ شهر، منابع و سرمایه لازم برای پروژه‌ اصلاح شبکه آبرسانی به منظور حل مشکل کم آبی و افت فشار آب، جذب شده‌ است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان اظهار داشت: افت فشار آب ناشی از افزایش مصرف آب در تابستان و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مبارزه با کرونا است. از مصرف‌ کنندگان انتظار داریم با توجه به مصرف بالای آب در تابستان و کمبود منابع آبی کشور و با در نظرگرفتن موازین بهداشتی با حداکثر مدیریت در مصرف آب، به گذر از این بحران کمک کنند.

استان اصفهان اصفهان پوشش شهرداری مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر