کد خبر: 938961 A

مدیرکل بهزیستی استان:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: با فرا رسیدن هفته بزرگداشت بهزیستی 48 واحد مسکن مهر به مددجویان زیر پوشش بهزیستی استان قزوین واگذار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی در مراسم واگذاری مسکن مهر به مددجویان بهزیستی استان قزوین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: واگذاری 200 واحد مسکونی به جامعه هدف سازمان بهزیستی در کل کشور همزمان برگزار شد که 48 واحد مسکونی به استان قزوین اختصاص داشت و با فرارسیدن سالروز سازمان بهزیستی و هفته بزرگداشت بهزیستی این واحدهای مسکونی واگذار شدند.

مدیر کل بهزیستی استان افزود: از ابتدای سال 89 ، احداث مسکن به 3 روش مسکن مهر، تعاونی و خود مالکی (شهری و روستایی) انجام شد که 4 هزار و 203 واحد سهمیه استان قزوین بوده و تعداد 2 هزار و 715 واحد تا کنون واگذار شده و هزار و 759 واحد نیز در دست احداث است و مبلغ 11 میلیارد تومان کمک هزینه به این  واحدهای مسکونی اختصاص یافته است.

وارثی بیان کرد: احداث واحدهای مسکن از سال 94 به خانواده‌های دارای حداقل دو معلول آغاز شده که تاکنون از 203 واحد شهری 157 واحد تحویل داده شده و بقیه در سال 99 نیز واگذار خواهند شد.

وی ادامه داد: 105 واحد روستایی که به خانوارهای دارای 2 معلول اختصاص دارد 58 واحد واگذار شد و بقیه  واحدها حداکثر در نیمه اول سال آینده تحویل داده خواهند شد و همچنین 100 واحد مسکونی روستایی ویژه جامعه هدف سازمان ( مددجویان عادی) لحاظ شده که تاکنون حدور 58 واحد تحویل داده شده است و بقیه  واحدها هم تا سال آینده واگذار می شوند.

این مسئول در ادامه برنامه‌های در دست اقدام برای مسکن مددجویان بهزیستی استان قزوین در سال جاری را، احداث 9 واحد مسکونی ویژه سرپرستان خانوار معلول با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء و 21 واحد مسکونی ویژه خانواده های دارای ایتام با مشارکت بنیاد مسکن، صندوق توسعه ملی و بهزیستی بیان کرد.

استان قزوین بهزیستی پوشش شهری و روستایی مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر