کد خبر: 938949 A

معاون استاندار زنجان تاکید کرد:

معاون سیاسی - امنیتی استاندار زنجان گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت و خدمات درمانی، استان زنجان در وضعیت هشدار در زمینه بیماری کرونا قرار دارد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از زنجان، خدابخش مرادی نافچی ، امروز در جلسه ستاد کرونای استان زنجان، با بیان اینکه در حال حاضر برخورد با متخلفانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، از مرحله توصیه گذشته شده است، افزود: با دستگاه‌هایی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، برخورد جدی انجام می‌شود.

وی افزود: خرد و تلاش عمومی موجب روند مطلوب شد و در حال حاضر زنجان در مرز هشدار قرار گرفت و باید تلاش بیشتری برای گذر از وضعیت انجام شود.

این مسئول گفت: همه دستگاه‌های اجرایی و اعضای ستاد کرونا وظیفه اجتماعی برای آگاه سازی مردم را در زمینه بیماری کرونا دارند و رعایت مصوبات ستاد کرونای استان از سوی همه دستگاه‌های اجرایی مورد تاکید است.

 معاون سیاسی - امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه بر اساس مصوبات محدودیت‌ها در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز به مدت یک هفته تمدید شد و باید نظارت لازم در این زمینه انجام شود،خاطرنشان کرد: در خصوص برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا به عنوان مهمترین عامل افزایش بیماران باید ضمن آگاه سازی مردم، مراسم با تعداد بسیار محدود برگزار شود.

مرادی افزود: با مراسم‌هایی که با تعداد افراد بیشتری برگزار می‌شود، برخورد جدی انجام می‌شود و مراسم‌های ترحیم به هیچ وجه نباید در منازل و با تعداد افراد بیشتری برگزار شود و باید این مراسم‌ها تنها منوط به برگزاری مراسم تشیع و تدفین شود.

وی بیان داشت: پروتکل‌های بهداشتی برای همه موارد مطرح شده وجود دارد و باید حمل‌و‌نقل عمومی، دفاتر پیشخوان و بانک‌ها این پروتکل‌ها را رعایت کنند.

این مسئول تصریح کرد: انتظار داریم در حوزه اماکن نیز نظارت‌های لازم انجام و اصناف نیز پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: با مدیرانی که زیرمجموعه‌های آنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد می‌شود و ظرف ۲۴ ساعت آینده باید مصوبات ستاد کرونا اجرا و در صورت انحراف از معیار مدیران باید خطاب قرار گیرند.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار زنجان/خدا بخش مرادی نافچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر