کد خبر: 938887 A

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان:

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: ۱۳ مرکز عرضه قلیان غیرمجاز به علت فعالیت غیرقانونی شناسایی و پلمب شدند.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فولیان اظهار کرد: در راستای تحقق اهداف پیشگیرانه و ارتقای شاخص‌های سلامت، بهداشت و امنیت غذایی و همچنین احیای حقوق عامه با توجه به وضعیت خاص جامعه از نظر شیوع ویروس کرونا، طرح تشدید برخورد با عرضه کنندگان مواد دخانی به ویژه قلیان در قهوه خانه‌ها و برخورد با صنوف متخلف و غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی، پلیس نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی در استان قزوین اجرایی شد. 

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان افزود: اتاق اصناف استان باید از طریق آموزش و فرهنگ سازی به واحدهای صنفی اطلاع رسانی کند که عرضه قلیان چه در ایام کرونا و چه پساکرونا، جرم است و قانون گذار در قانون مبارزه با دخانیات، این رفتار را جرم انگاری کرده و در حال حاضر نیز یکی از راه‌های سریع انتقال بیماری کرونا استفاده از قلیان است.

فولیان ادامه داد: به مراجع انتظامی ابلاغ کرده‌ایم که حوزه استحفاظی خود را با استفاده از ظرفیت پلیس اماکن، رصد کرده و اجازه ندهند عرضه قلیان از علل شیوع کرونا باشد.

این مقام قضایی در ادامه تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم در راه مبارزه با عرضه و مصرف قلیان با ما همکاری کنند و  فعالیت غیرمجاز هرگونه قلیان سرا و مراکز عرضه قلیان را گزارش کنند.

استان قزوین پیشگیری از وقوع جرم سلامت قلیان دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر