کد خبر: 938602 A

در شهر کرج؛

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج از حذف بیش از هزار و ۵۰۰ سفر درون شهری با ایجاد درگاه یکپارچه ارائه خدمات الکترونیک، خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمود دهقان در آیین رونمایی از "درگاه یکپارچه ارائه خدمات الکترونیک" که امروز شنبه ۲۱ تیرماه با حضور مدیران شهری در سالن جلسات شهرداری کرج برگزار شد، گفت: برای بهره برداری از این درگاه ابتدا به دنبال فراهم کردن زیرساخت ها بودیم.

به گفته وی؛ آماده شدن پرونده ها، اسکن آنها، تبدیل پرونده های کاغذی به الکترونیکی و از همه مهمتر حذف مراجعات مردمی به شهرداری کرج از جمله زیرساخت هایی بود که مجموعه مدیریت شهری کرج نسبت به تحقق آن اقدام کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه از سال گذشته طرحِ "شهرداری مجازی" از سوی شهردار کرج پیشنهاد شد، عنوان کرد: این طرح همزمان با شیوع بیماری کرونا شکل عینی به خود گرفت و در منطقه ۹ کرج به صورت پایلوت اجرا شد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج ایجاد داشبورد الکترونیکی با هدف کاهش حضور شهروندان در مناطق شهرداری به منظور کاهش سفرهای درون شهری، کاهش آلودگی هوا و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، همچنین حذف پرونده های کاغذی در جهت حفظ محیط زیست را از مهم ترین اهداف مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: ایجاد درگاه یکپارچه ارائه خدمات الکترونیک در جهت تحقق سیاست های مدیریت شهری گامی موثر است.

دهقان در پایان از کمک های مجدانه اعضای شورای شهر و حمایت و نگاه ویژه شهردار کرج نسبت به اجرای طرح هایِ نوین الکترونیکی قدردانی کرد.

 

شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر