کد خبر: 938514 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: تاکنون تست ۱۲۰ نفر در بردسکن به کووید ۱۹ مثبت گزارش شده است.

مهدی عاقلتر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 450 نفر به صورت سرپایی به مرکز جامع سلامت 16 ساعته طالقانی و بستری در بخش ویژه کرونا بیمارستان مراجعه داشته اند که از این تعداد تست 120 نفر آنها مثبت است و مابقی نیز مشکوک به کرونا بوده اند.

وی اظهار کرد: با تلاش تیم پزشکی و پرستاری بیمارستان تاکنون 85 درصد این افراد بهبود یافته اند و توانسته ایم شهرستان را در بحث پیشگیری از کرونا کنترل کنیم، اگرچه بیماران سرپایی مشکوک به کرونا در شهرستان روند افزایشی دارد ولی بردسکن جزو شهرستان هایی است که هنوز وضعیت آن قرمز نشده است.

وی به بازدید سرزده فرماندار به همراه تیمی از کارشناسان شبکه بهداشت و درمان از چند اداره اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اکثر ادارات پروتکل های بهداشتی را رعایت  کرده بودند و مراجعه کنندگان نیز در ورودی اداره ضدعفونی و درصورت نداشتن ماسک به آنها  ماسک داده می شد. 

وی اظهارداشت: هنوز آمار دقیقی نداریم که چند درصد مردم بردسکن پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند ولی درصدی که از بازار شده است قریب به اتفاق از ماسک استفاده می کنند.

 مدیر شبکه بهداشت ودرمان بردسکن گفت: ویروس کرونا کوچک و بزرگ نمی شناسد و همه در خطر ابتلا به این ویروس هستند و حتی تعدادی از کادر پزشکی و مدیران ادارات شهرستان بردسکن به این ویروس مبتلا شده اند.

وی بر رعایت مسایل بهداشتی و زدن ماسک تاکید کرد و گفت: امکانات شهرستان در حوزه بیمارستان محدود است و باید خود مردم رعایت کنند ، بیمارستان ولی عصر بردسکن قریب به 40 سال قدمت دارد و به لحاظ ساختمانی یکی از بیمارستان های فرسوده و قدیمی در استان است که به دلیل کمبود فضا گاهی اوقات بیماران را در بخش های اداری بستری می کنیم. 

وی گفت: خوشبختانه با کمک خیران و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون 600 میلیون تومان تجهیزات حفاظت فردی  پیشگیری از ویروس کرونا اختصاص داده شده است.

دانشگاه علوم پزشکی سلامت شبکه بهداشت و درمان مشهد گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر