کد خبر: 937912 A

با حضور مدیران شهری؛

مجموعه چند منظوره خدمات شهری با نام شهید مدافع حرم "حسین محرابی" مشتمل بر ایستگاه آتش‌نشانی شماره ۵۱ به نام آتش‌نشان فداکار "امیر محمد زارع"، پایگاه مدیریت بحران و سالن ورزشی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد رضا کلایی شهردار مشهد در این مراسم با اشاره به نامگذاری این مجموعه چند منظوره به نام شهید محرابی گفت: روحیه و فداکاری این شهید مدافع حرم و اخلاص در رفتار او در مقابل منیت‌های برخی برای ما انرژی بخش است، با افتتاح مجموعه های خدماتی به وظیفه خود در خدمت‌رسانی به شهروندان عمل کرده‌ایم. 

وی در خصوص افتتاح ایستگاه ٥١ آتش نشانی مشهد به نام آتش‌نشان فداکار، مرحوم امیر زارع نیز گفت: آتش‌نشانی شغلی پرخطر است و سرمایه انسانی در این سازمان، تمام دارایی این سازمان است.

کلایی افزود: آتش‌نشان فداکار امیر زارع حین تمرینات عملیاتی دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد و این نام‌گذاری هر چند ذره‌ای از داغ دل خانواده این آتش نشان را کم نمی‌کند اما ادای احترامی به تک تک آتش‌نشانان شهرمان است.

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهردار نیز اظهار کرد: ایستگاه «امیر محمد زارع» به عنوان پنجاه و یکمین ایستگاه آتش نشانی مشهد در گروه ایستگاه هـای دارای کاربری اطفا حریق و امداد و نجات سبک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قرار دارد.

وی افزود: ایستگاه زارع، یکی از ایـستگاه‌های استاندارد و مجهز است که سـازه آشیـانه آن سوله دارای ساختمانی با اسـکلت فـلزی و مقاوم در بـرابـر زلزله است.

وی با اشاره به ضرورت احداث این ایستگاه بیان کرد: با توجه به وجود بافت متراکم تجاری، اداری و مسکونی در محدوده بولوار مجد، احداث ایستگاه آتش نشانی در این محل ضروری بود که با بهره‌ برداری از این ایستگاه، چتر ایمنی در محدوده بولوار شهید قرنی، بولوار مجد، بولوار حرعاملی، بولوار کلاهدوز و بولوار مطهری جنوبی تکمیل تر خواهد شد.

یعقوبی خاطرنشان کرد: افتتاح پنجاه و یکمین ایستگاه آتش نشانی در محدوده مجد، پشتیبانی از ایستگاه های شماره سه در خیابان فلسطین، ایستگاه شماره ۱۰ در بولوار حر عاملی و ایستگاه شماره یک واقع در میدان شهدای مشهد را تقویت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: برای ساخت ایـن ایـستگاه در عرصه ای به مساحت 230 شده است.

آتش نشانی انرژی خانواده مدیریت بحران مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر