کد خبر: 937894 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از تخصیص ۶۷ میلیارد تومان اعتبار به ۳۵۰۰ نفر تربت جامی که مشاغل‌شان از کرونا آسیب دیده خبر داد.

محمد سنجری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در تربت جام گفت : یکی از موقعیت هایی که دولت در بحث کرونا مدنظرش بود حمایت از بنگاههای اقتصادی بود که در این زمینه آسیب دیدند و هدف از تخصیص این اعتبارات در حقیقت کمک به حفظ اشتغال موجود در این بنگاهها بود و از طرفی اگر در این سه ماهه شروع کرونا نیرویی را تعدیل کردند احتمال بازگشت به کارش باشد.

وی ادامه داد : دولت به ازای هر نفر نیروی شاغل بیمه شده در بنگاه اقتصادی بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲ ساله و با تنفس ۳ ماهه پرداخت می کند.

سنجری در مورد سهمیه شهرستان تربت جام گفت : بر اساس تعداد واحدهایی که در مرحله اول شناسایی شده ۳۷ میلیارد تومان اعتبار  برای تربت جام در نظر گرفته شده که افراد ذینفع باید تا پایان تیرماه در سامانه کارا ثبت نام نمایند و بعد از بررسی اولیه طرح به بانک ها ارجاع داده می شود و بانک ها بر اساس شیوه نامه بسیار آسانی که برای ضمانت دیده شده تسهیلات را پرداخت می کنند.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در بخش دیگری از گفتگوی خود گفت : با توجه به اینکه بانوان ۵۰ درصد افراد فعال جامعه را تشکیل می دهند و بخش عمده ای  از متقاضیان و جویندگان کار بانوان هستند و برای اینکه بستر حضورشان در حوزه کسب و کار فراهم شود اخیرا مصوبه ای برای سال ۹۹ در کارگروه اشتغال استان تصویب شد که ۳۰ درصد از منابع تسهیلات و امکانات استان و شهرستان ها در اختیار بانوان برای حضور در حوزه اشتغال قرار گیرد.

فرماندار تربت جام نیز در سومین کارگروه اشتغال شهرستان که با حضور مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد با انتقاد از برخی ادارات که اعتبار صد درصدی حوزه خود را کسب نکرده بودند گفت : من روی حرف خودم هستم و هر مدیری که اعتباراتش برگشت خورد خودش نیز برگشت خواهد خورد و مدیران باید تمام تلاش‌شان را انجام دهند تا هیچ اعتباری از شهرستان خارج نشود.

مرتضی حمیدی با اشاره به وضعیت اشتغال شهرستان افزود : تربت جام ظرفیت و قابلیت های بالایی دارد و به آن جایگاه واقعی که باید برسد نرسیده است و به حوزه گردشگری کمتر توجه شده است و وجود مزار شیخ احمد جام و مشاهیر و مفاخر  دیگری که این شهرستان دارد نشان از تاریخ کهن آن است و ان شاء الله به زودی بوم گردی روستای بزد با حضور استاندار افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد : کارخانجات معضل مهم ما بوده است کارخانه سیلیس یک دهه است که راه نیفتاده است که طرح موضوع شد و آماده افتتاح است و برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی می نماید با راه اندازی  کارخانه شیشه آذر مینای جام نیز ۶۰۰ تا ۷۰۰ نیرو مشغول به کار خواهد شد.

فرماندار تربت جام گفت : کارخانه رب ۱۵ سال است خوابیده است و وقتی بازدید می روی و آن امکانات و دستگاههای خاک خورده را مشاهده می کنیم افسوس می خوریم که با پیگیری انجام شده این کارخانه نیز به زودی راه اندازی خواهد شد.

تربت جام تنفس خراسان رضوی کار و رفاه اجتماعی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر