کد خبر: 937510 A

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا خبر داد:

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با بیان اینکه یک باند از بزرگراه شهید سپهبد قاسم سلیمانی بازگشایی شده، گفت: با ایمن سازی بلوار حافظ این شهر، باند رفت این طرح از امروز (هفدهم تیرماه ۹۹) زیر بار ترافیک رفت.

به گزارش ایلنا خلیل حاجی‌پور افزود: این پروژه که یکی از مهمترین طرح‌های زیربنایی و راهبردی شهر جدید صدراست، بر اساس مطالعات طرح جامع مصوب سال ۷۴ و به عنوان یکی از دسترسی‌های چهارگانه شهر صدرا به کلانشهر شیراز، با تاخیر بیش از ۲ دهه و باپیگیری‌های صورت گرفته در تیرماه ۱۳۹۷ کلنگ عملیات اجرایی آن زده شد.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته، عملیات اجرایی این پروژه در قالب یک زمانبندی ۲ ساله تنظیم شد که بعد از شروع عملیات اجرایی، مهمترین چالش و مساله پروژه، موضوع معارضان ملکی، حقوقی و تاسیساتی بود که دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، اداره اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی موقوفه زالی، راه آهن استان فارس، محیط زیست و اداره پارک ملی بمو، سازمان آب منطقه‌ای و معارضان محلی، پی در پی موجب توقف پروژه، کُندی عملیات اجرایی، باز طراحی مسیر در مقاطعی از پروژه و مشکلات مختلفی در ۲ سال گذشته شدند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا اضافه کرد: با همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف اجرایی استان فارس، عملیات اجرایی پروژه به پیش رفت و در اسفند ۹۸ باند رفت بزرگراه آماده بازگشایی بود که بنا به دلایلی از جمله شیوع بیماری کرونا، ملاحظات پلیس راه استان و شورای ترافیک در مورد ضرورت بازگشایی هر ۲ باند رفت و برگشت عملا امکان بهره‌برداری از پروژه میسر نشده و امروز (سه‌شنبه) شاهد به زیر بار ترافیک رفتن باند ( صدرا به شیراز) در بزرگراه شهید سلیمانی بودیم.

به گفته حاجی‌پور، محل تقاطع بزرگراه با محور شیراز- مرودشت به دلیل عدم صدور مجوز از سوی سازمان آب منطقه‌ای به دلیل تلاقی با خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز در چند مرحله بازطراحی شد و تغییر پیدا کرد اما در نهایت طرح نهایی در اوایل سال ۹۹ به تصویب شورای ترافیک استان رسید و به پیمانکار ذیربط ابلاغ شد که هم اکنون عملیات اجرایی در محل تقاطع در حال انجام است.

وی اظهار داشت: در صورتی که همکاری و هماهنگی‌های لازم با شرکت عمران شهر جدید صدرا صورت پذیرد تا اوایل مهرماه ۹۹ کل پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید و بدون تردید با افتتاح کامل این طرح و سایر پروژه‌های در دست اجرا و آماده اجرا، شتاب توسعه شهر صدرا دو چندان خواهد شد.

حاجی‌پور ادامه داد: بزرگراه شهید قاسم سلیمانی به طول ۵.۵ کیلومتر و عرض ۳۰ متر با اعتباری افزون بر ۴۲۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت عمران شهر جدید صدرا ساخته شده است.

اداره اوقاف و امور بزرگراه ترافیک کشاورزی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر