کد خبر: 937196 A

جانشین انتظامی خراسان رضوی خبر داد:

جانشین فرمانده انتظامی استان از پاتک غافلگیرانه کارآگاهان پلیس آگاهی به عاملان سرقت های سریالی از مغازه های شهرستان های نیشابور و مشهد خبر داد.

به گزارش ایلنا از نیشابور، سردار ابراهیم قربان زاده در تشریح این خبر گفت: از چندی قبل با بررسی سرقت‌های سریالی از مغازه ها در شهرستان های نیشابور و مشهد سرنخ هایی به دست آمد که حکایت از تشابه ترفند سارقان در ارتکاب جرم بود و دستورات لازم به پلیس نیشابور برای پیگیری سریع موضوع صادر شد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان در این عملیات ضربتی با دقت نظر و اقدامات اطلاعاتی و تخصصی به سرنخ هایی دست یافتند که منجر به چهره زنی و شناسایی یکی از عاملان سرقت‌های سریالی شد.

سردار قربان زاده اظهار داشت: متهم ٣٩ ساله پرونده دستگیر شد و در برابر ادله غیر قابل انکار پرونده، همدست ٣٧ ساله خود را معرفی و در تحقیقات اولیه به ۵٠ فقره سرقت از مغازه ها در نیشابور و مشهد اعتراف کرد.

وی خاطر نشان کرد: کارآگاهان در اقدامی ضربتی، متهم دیگر این پرونده و  یک مالخر اموال سرقتی را نیز شناسایی، دستگیر و مقادیری اموال مسروقه کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه یکی از متهمان اصلی پرونده تحت تعقیب پلیس آگاهی استان و نیز دارای چند فقره حکم جلب است، یادآور شد: تحقیقات برای کشف دیگر سرقت های احتمالی این متهمان ادامه دارد. 

سردار قربان زاده در پایان تاکید کرد: توجه به توصیه های پیشگیرانه پلیس و ایمن سازی مغازه ها و واحدهای تجاری و تولیدی در برابر نفوذ سارقان و استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت ها بسیار مهم است که مالکان و مدیران فروشگاه ها و واحدهای کسب و کار باید به طور جدی این موارد را مد نظر داشته باشند.

پلیس آگاهی خراسان رضوی سرقت فرمانده انتظامی استان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر