کد خبر: 936636 A

استاندار البرز:

نماینده عالی دولت در استان البرز از اعمال محدودیت های یک هفته ای به منظور توقف چرخه شیوع کرونا در ۶ شهرستان البرز طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، خبر داد و گفت: امروز به دلیل افزایش بستری و مرگ و میر در کرج، این شهرستان نیز در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در گفتگوی زنده با شبکه خبر، جزئیات مصوبه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برای شهرستان های کرج، فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و طالقان را در وضعیت قرمز اعلام کرد و گفت: پس از اینکه روند شیوع کرونا در البرز شتاب گرفت، اعمال محدودیت فعالیت در استان از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا به ستاد ملی درخواست شد که امید است با همراهی مردم طی این هفته نتیجه بخش باشد.

استاندار البرز گفت: اگر حمایت های همیشگی مردم از مصوبات ستاد مقابله با کرونا کمرنگ شود به طور قطع علی رغم میل باطنی، شاهد محدودیت های بیشتری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک اجباری است و ارائه و دریافت خدمات در ادارات و سازمان ها منوط به این امر می باشد، افزود: علاوه بر این، تعطیلی پنجشنبه ها، کاهش ساعت کاری ادارات و فعالیت ادارات و سازمان ها با یک سوم کارکنان نیز به ستاد ملی پیشنهاد شده و در انتظار تایید هستیم.

شهبازی گفت: البرز و تهران تعاملات بسیاری به لحاظ وجود جمعیت شناور بین این دو استان دارند، بنابراین می طلبد که در اتخاذ تدابیر، به این ویژگی توجه بیشتری صورت گیرد.

این محدودیت ها شامل تعطیلی:

دانشگاه ها، مدارس، مدارس شبانه روزی، حوزه های علمیه، آموزشگاه های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه ها و کتابخانه ها

استخرهای سرپوشیده

سینما، تئاتر و مراکز مشابه

موزه و باغ موزه ها

تالارهای پذیرایی

آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی

مساجد و مصلی ها

برگزاری هر گونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش ها

باشگاه های ورزشی و ورزش های دربرخورد از جمله کشتی و کاراته

کافه، قهوه خانه و چایخانه

باغ وحش و شهربازی ها

مراکز تفریحی، آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی

 برگزاری نماز جمعه

 

استاندار البرز کروناویروس در البرز محدودیت کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر