کد خبر: 936421 A

گراوند خبر داد:

استاندار بوشهر از روند افزایشی آمار بستری ها و فوتی‌ها در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، عبدالکریم گراوند در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با تاکید بر تسریع در جذب اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای اظهار کرد: باید برای تسریع در اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی و خدماتی در جذب اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای تلاش شود.

وی با قدردانی از تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی در جذب اعتبارات عمرانی استانی به وضعیت ویروس کرونا در استان بوشهر پرداخت و با بیان اینکه ۴ شهرستان این استان در وضعیت قرمز قرار دارد، تاکید کرد: متاسفانه ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر روند صعودی دارد و این در حالی است که بستری‌ها و فوتی‌ها رو به افزایش است.

استاندار بوشهر با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک افزود: بر اساس مصوبه ستادملی کرونا، تمام کارکنان ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید ماسک داشته باشند در غیر این صورت آن کارمند اجاره ورود به اداره ندارد و غیبت می‌خورد.

وی با بیان اینکه ماسک نقش مهم و تعیین کننده‌ای در حفظ سلامتی افراد دارد گفت: بی‌توجهی به پروتکل بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک، خسارت فراوانی به سلامت مردم وارد می‌کند.

استاندار بوشهر از تعیین تیم‌های نظارتی برای بررسی در ادارات در استفاده کارکنان و مراجعه کنندگان از ماسک خبر داد و بیان کرد: تیم‌هایی برای بررسی وضعیت پوشش ماسک در ادارات فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که انتظار می‌رود مدیران توجه ویژه‌ای به استفاده کارکنان از ماسک داشته باشند.

گراوند، با بیان اینکه استفاده از ماسک در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و پیشگیری از ابتلا به بیماری نقش مهمی دارد، افزود: همه انسان‌ها در حفظ سلامتی جامعه رسالت و وظیفه اخلاقی، دینی دارند و در این راستا استفاده از ماسک باید در بین مردم به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود.

وی، در ادامه با تاکید بر تسریع در تکمیل طرح کاداستر تصریح کرد: با توجه به نقش مهم طرح کاداستر در حل مشکلات و اختلافات ملکی باید این طرح امسال تکمیل شود که در این راستا ۴۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص می‌یابد.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به تکمیل شهر هوشمند افزود: برای تسریع در تکمیل شهر هوشمند بوشهر که زیرساخت‌های مهمی برای فناوری دانش‌ها، شرکت‌های نوپا و دانش بنیان محسوب می‌شود اعتبارات لازم تخصیص داده می‌شود.

ابتلا به بیماری استان بوشهر تملک دارایی سلامت ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر