کد خبر: 936131 A

سرهنگ مدیر خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در شهرستان فیروزه خبر داد.

به گزارش ایلنا از نیشابور، سرهنگ محمدعلی مدیر با اعلام این خبر افزود: برابر اعلام پایگاه حفاظت شهرستان فیروزه، یک عضو انجمن میراث فرهنگی روستای ابراهیم آباد حفاری غیرمجاز در داخل منزل مسکونی به صورت شبانه و مخفیانه به قصد تحصیل گنج و اشیای عتیقه را گزارش کرده است.

وی ادامه داد: نیروهای پایگاه بلافاصله با هماهنگی پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان به محل اعزام و مشاهده کردند که در حیاط منزل مسکونی یک حلقه چاه حفر شده و به وسیله ایرانیت استتار شده است.

سرهنگ مدیر تصریح کرد: بر اساس بررسی انجام شده حفاران غیرمجاز چاهی به عمق 23 متر در زمین کنار برج قدیمی روستا ابراهیم آباد حفر کرده بودند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: سه نفر حفار غیرمجاز دستگیر و ابزارهای حفاری آن ها نیز کشف و ضبط شد.

وی با بیان این که از متهمان تجهیزات حفاظتی شامل بی سیم، افشانه فلفل و شوکر هم کشف شده است، افزود: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده به مراجع قضایی معرفی و موضوع در حال پیگیری است.

فیروزه در فاصله حدود 150 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

استان خراسان رضوی خراسان رضوی زمین گردشگری و صنایع دستی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر