کد خبر: 936071 A

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با ایجاد پایگاه اطفاء حریق غرب کشور به مرکزیت کرمانشاه موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه،  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد :  سازمان حفاظت محیط زیست پس از بروز آتش‌سوزی‌های گسترده و مستمر در جنگل‌های زاگرس از جمله در منطقه حفاظت شده «بوزین و مرخیل» در پاوه و به دنبال درخواست‌های نمایندگان مردم، مسئولان استانی و همچنین فعالان محیط زیست با ایجاد پایگاه اطفاء حریق غرب کشور به مرکزیت کرمانشاه موافقت کرد.

وی افزود : در جریان سفر «کیومرث کلانتری» معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در روز جمعه به کرمانشاه و حضور در منزل بازماندگان سه تن از جانباختگان آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل موضوع نیاز به پایگاه اطفای حریق در استان مطرح شد.

وی تصریح کرد : برای ایجاد این پایگاه به ساختمانی با مساحت ۱۲۰ متر دارای بخش‌های اداری و استراحتگاه و همچنین زمینی برای فرود بالگرد و پارکینگ خودرو نیاز است.

وی گفت : پیشنهاد اول ما برای ایجاد این پایگاه در منطقه حفاظت شده بیستون به دلیل نزدیکی به استان‌های کردستان و ایلام است.

این مقام مسئول بیان کرد : برای ایجاد ساختمان نیاز به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و برای تجهیزات و امکانات نیز به ۵۰۰ میلیون تومان در مرحله اول نیاز داریم که سازمان محیط زیست کشور با اختصاص این میزان اعتبار موافقت کرده است.

آتش سوزی حفاظت محیط زیست پایگاه اطفاءحریق غرب کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر