کد خبر: 935743 A

در پی قرمز شدن وضعیت استان؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از اعمال مجدد برخی محدودیت‌ها در این استان در پی شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید راشد جزایری اظهار کرد: این روزها میزان شیوع، سرایت و بستری بیماران کرونا نسبت به وضعیت عادی بیشتر شده و استان در شرایط هشدار قرار گرفته است، این وضعیت همدلی و همراهی مردم و همه آحاد جامعه را می‌طلبد تا هر کس با انجام مسئولیت فردی و اجتماعی خود گامی در جهت کنترل بیماری و محدود کردن زنجیره انتقال کرونا بردارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: طبق نامه‌ای که از ستاد کرونا کشور منتشر شده است هم‌اکنون ۱۱ استان کشور در وضعیت هشدار هستند که نام چهارمحال و بختیاری نیز در بین این استان‌ها به چشم می‌خورد.

جزایری خاطرنشان کرد: براساس تحلیل انجام گرفته در بازه زمانی ۲۷ خرداد تا ۹ تیر ۹۹، هشت شهرستان استان وضعیت قرمز دارند و شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: براساس برخی محدودیت‌های ستاد کرونا کشوری، در ستاد کرونا استانی نیز با اعمال برخی محدودیت‌ها موافقت شد و مدت زمان اجرای این محدودیت‌ها یک هفته است و تمدید آن‌ها منوط به تحلیل از شرایط جدید خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم با رعایت مردم به سمت وضعیت سفید پیش برویم، تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت حداکثری رسانه‌ها و فضای مجازی بتوانیم به خوبی اطلاع‌رسانی کرده و مردم را آگاه کنیم.

جزایری درخصوص محدودیت‌های جدید اعمال شده در چهارمحال و بختیاری گفت: این محدودیت‌ها در شهرستان‌های قرمز اعمال شده و شامل تعطیلی کلیه مدارس، دانشگاه‌ها، مدارس شبانه‌روزی، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های آزاد و فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه استخرهای سرپوشیده پیش از این تعطیل بودند و همچنان باید تعطیل باشند، افزود: تالارهای پذیرایی که با محدودیت اجازه فعالیت داشتند طی هفته آینده باید تعطیل باشند.

وی با اشاره به اینکه آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی همچنان باید محدودیت فعالیت داشته باشند، اضافه کرد: مساجد، مصلی‌ها، هرگونه اردوها، مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، باشگاه‌های ورزشی به ویژه ورزش‌هایی مثل کشتی، کاراته، بدن‌سازی باید تعطیل شود.

جزایری با بیان اینکه فعالیت قهوه‌خانه‌ها و چایی‌خانه‌ها همچنان با محدودیت است، عنوان کرد: در فعالیت شهربازی‌های مستقر در پارک‌ها محدودیت وجود دارد و مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدن‌سازی و تمامی تفرجگاه‌های و مراکز سیاحتی باید تعطیل شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با تاکید بر اینکه در شرایط قرمز همه این مراکز باید تعطیل باشند، خاطرنشان کرد: رستوران‌ها فقط به‌صورت بیرون بر مجوز فعالیت دارند و پذیرایی از مهمان در این مراکز ممنوع است.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا قرار بر این شد هیچگونه خدماتی برای مسافران مهیا نشود، در مبادی ورودی کنترل وجود ندارد اما خدمات به مسافران همچنان با محدودیت مواجه است.

جزایری از مردم تقاضا کرد: جز برای کارهای ضروری از خانه خارج نشوند، شرایط را عادی‌انگاری نکنند شرایط اکنون واقعا در وضعیت هشدار و بحرانی است.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری یادآور شد: سه کمپین ملی و استانی در این استان در حال اجرا است، کمپین اول «#من_ ماسک_می‌زنم_تا ازتو_محافظت_کنم است»، تا ماسک زدن به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی بیان کرد: کمپین دوم کمپین اجرای پروتکل‌های بهداشتی است، ۱۰۳ پروتکل به کلیه صنوف، کارخانه‌جات و مشاغل مختلف ابلاغ شده است و انتظار می‌رود همه اصناف خود این پروتکل‌ها را اجرا کنند.

جزایری با اشاره به اینکه نظارت اولیه بر اجرای این پروتکل‌ها با اتحادیه‌ها بوده و نظارت تخصصی توسط دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در این خصوص مقرر شد بازدیدها و نظارت‌ها به صورت مشترک با ۳۰ دستگاه اجرایی همکار در قالب ۶ گروه کاری مشخص، مجموعا ۱۸ تیم در مرکز استان و در بقیه شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران انجام شود.

چهارمحال و بختیاری دانشگاه علوم پزشکی ماسک معاون شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر