کد خبر: 935568 A

ناوگان گشت ویژه کرونا با هدف بررسی و نظارت بر الزامات بهداشتی در اماکن پر تردد و اصناف استان فارس با مشارکت استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ادارات اصناف، صمت، شهرداری و نیروی انتظامی، در شیراز و شهرستان های استان فارس راه‌اندازی شد.

به گزارش ایلنا از شنبه ۱۴ تیر و به دنبال تصمیم ستاد استانی مبارزه با کروناویروس مبنی بر بازگشت برخی محدودیت‌ها برای کنترل شیوع بیماری کووید۱۹ در فارس، گشت‌های ویژه نظارت بر روند اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در بخش‌های مختلف دولتی، عمومی و خصوصی، راه‌اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه فعال شدن گشت ویژه کرونا به خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط ویروس کرونا و افزایش شیوع این ویروس در استان، تصمیم گرفته شد سطح نظارت‌ها برای حفظ ایمنی سلامت مردم استان افزایش یابد و امروز شاهد اعزام نمادین تعدادی از تیم های نظارتی متشکل از واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری، شهرداری، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و اداره صمت هستیم.

مهرزاد لطفی با بیان اینکه در این برنامه در کل استان فارس ۸۲ گشت و در شیراز ۱۲ گشت راه‌اندازی شده است، گفت: وظیفه این تیم‌ها نظارت و بررسی وضعیت اماکن تهیه و توزیع غذا، اماکن عمومی، ادارات و هر مکانی ست که امکان دارد مردم برای دریافت خدمت به آنجا مراجعه کنند. 

وی در ادامه از برخورد قانونی با افرادی خبر داد که موازین و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و اضافه کرد: در این نظارت ها موارد مختلفی شامل دستورالعمل های کشوری برای رعایت اصول بهداشتی در دوران کرونا، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و دستکش، جلوگیری از حضور افراد مشکوک در محل کار و ارجاع آنان به مراکز درمانی بررسی و ارزیابی می شود تا پروتکل هایی که به ادارات و اصناف مختلف ارایه شده بر اساس چک لیست ها، اجرا شود.

 

استان فارس چک دانشگاه علوم پزشکی شهرداری نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر