کد خبر: 935251 A

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان:

در سه ماهه امسال ۱۱۷ هکتار از اراضی ملی استان قزوین که از سوی سودجویان مورد تعرض و تصرف قرار گرفته بود، رفع تصرف و آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سرهنگ بهرام ترکاشوند اظهار کرد: بیشتر اراضی تصرف شده از نوع مراتع بوده اند که در آنها به شکل غیرمجاز کار کشت گیاه و نهال و و احداث سازه های ساختمانی انجام شده بود که در راستای اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت از اراضی ملی و به موجب صدور احکام قضائی خلع ید و آزاد شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین با اشاره به اینکه اراضی آزاد شده در قالب ۳۱ قطعه بوده است،افزود: بیشترین اراضی آزادسازی شده به ترتیب مربوط به شهرستان های تاکستان، قزوین و بوئین زهرا بوده است.

ترکاشوند یادآور شد: هرگونه دخل و تصرف و تعرض به اراضی ملی و تغییر کاربری و آسیب به آنها جرم بوده و پیگیرد قضایی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به نقش مردم در حفاظت و حراست از اراضی ملی، گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی استان قزوین از طریق خظ تلفن ۱۵۰۴ به شکل شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است.

استان قزوین دارای ۸۵۳ هزار و ۴۸۵ هکتار مرتع، ۲۹ هزار و ۱۵۰ هکتار بیابان و ۲۸ هزار و ۱۵۷هکتار جنگل است که مجموع آنها اراضی ملی و منابع طبیعی استان را تشکیل می‌دهند.

اداره کل منابع طبیعی استان قزوین تلفن جنگل منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر