کد خبر: 934853 A

رئیس اتاق بازرگانی استان خبرداد:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین گفت: کشمش این استان برای صادرات بیشتر به کشورهای اروپایی باید عاری از هرگونه باقی مانده سموم کشاورزی باشد که این مستلزم راه‌اندازی یک آزمایشگاه مجهز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مهدی بخشنده روز پنجشنبه در شصت و سومین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین افزود: با توجه به برگشت برخی محموله‌های صادراتی انگور و کشمش از اروپا به ایران، لازم است که رفع باقی مانده سموم محصولات کشاورزی در دستورکار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: وجود هرگونه سموم در محصولات کشاورزی علاوه بر ضرر و زیان‌های اقتصادی، پیامدهای اجتماعی به دنبال داشته و سلامت عمومی مردم را به خطر می‌اندازد.

بخشنده تاکید کرد: در پنجاه و چهارمین نشست شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی مقرر شده بود که سازمان جهاد کشاورزی به ترویج فرهنگ صحیح استفاده از سموم مجاز در بین باغداران اقدام کند و قبل از صادرات محصولات کشاورزی از آزمایشگاه‌های معبر گواهی لازم را اخذ کند.

مشاور اقتصادی استاندار قزوین گفت: نبود استانداردهای لازم در کالاهای صادراتی باعث می‌شود که نام و نشان ایران در عرصه روابط بین المللی مخدوش شده و هزینه‌های بسیار نیز هدر می رود.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در ادامه به مشکلات مالیاتی قطعه سازان خودرو اشاره کرد و گفت: پرداخت دیرهنگام فاکتورهای قطعه سازان از سوی خودروسازان کشور در حالی انجام می‌شود که اداره مالیات در خصوص فروش محصولات قطعه سازان ۹ درصد ارزش افزوده را لحاظ کرده و این واحدها را در لیست مطالبات قرار می‌دهد.

بخشنده بیان داشت: پیشنهاد می‌شود در صورت عدم پرداخت فاکتورهای قطعه سازان خودرو توسط خودروسازان ، موضوع ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده جزو بدهکاری قطعه سازان منظور نشود و گواهی ماده ۱۸۶ برای آنان صادر شود.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان قزوین خودروسازان کشورهای اروپایی سموم کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر