کد خبر: 934694 A

یک مقام مسئول خبرداد:

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: ردیف اعتبار آزاد راه خرم آباد - بروجرد سال گذشته تخصیص داده نشد، اما امسال ۶۰ میلیارد تومان به طرح تزریق شده است.

به گزارش ایلنا، خیراله خادمی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با حضور وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۵ درصد از رقم ۶۰ میلیارد تومان تخصیص یافته برای آزادراه خرم‌آباد - بروجرد اکنون برای خرید قیر جذب شده و طرح با پیشرفت ۸۲ درصد در حال انجام است.

وی اظهار داشت: ۱۸ درصد مابقی طرح مربوط به تامین قیر و آسفالت است که هفته گذشته ۲ هزار تن قیر معادل هفت میلیارد تومان به طرح تزریق شده و روزانه ۲ هزار و ۸۰۰ تن آسفالت معادل تولیدی پنج کارخانه در محل استفاده می‌شود.

خادمی با بیان اینکه این آزادراه در قطعه خرم آباد – بروجرد جز پنج طرح آزادراهی قابل بهره برداری در سال ۹۹ است ادامه داد: نخستین تونل سه خطه ایران به صورت آزادراهی و به طول ۳.۲ کیلومتر در این پروژه بهره‌برداری خواهد شد.

وی اضافه کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان از سهم دولت برای این طرح مانده که درخواست شده از محل اوراق مشارکت یا فروش اسناد خزانه تامین شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور همچنین در خصوص راه آهن خرم آباد – دورود – اندیمشک گفت: در جلسه قبلی ستاد مقاومتی با حضور وزیر راه و شهرسازی در ۲۱ بهمن سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان تزریق اعتبار به این طرح مصوب شد که اجرایی شده و این مبلغ برای بخشی از مطالبات پیمانکار و معارضان پرداخت شد.

آزاد راه اقتصاد مقاومتی ایران حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر