کد خبر: 934198 A

فتح اللهی در نشست با مدیر کل آموزش و پرورش:

فرماندار رشت با بیان اینکه برای توسعه شهرستان نیازمند سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش هستیم، تاکید کرد: باید از همه ظرفیت شهرستان برای توسعه فضای آموزشی مطلوب بهره گرفته شود.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح‌اللهی در نشست با مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه  مقوله آموزش هزینه نیست بلکه به عنوان سرمایه‌گذاری محسوب می شود، افزود: اگر به دنبال توسعه و پیشرفت هستیم باید به آموزش و پرورش بها بدهیم.

وی با اشاره به برخی از محدودیت ها در زمینه فضای آموزشی در سطح شهرستان رشت، اظهار داشت: ضرورت دارد شهرستان رشت که نقش محوری در زمینه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی همواره پیشتاز بوده است بتواند با استفاده از ظرفیت خیرین در زمینه احداث مدرسه و فضای آموزشی نیز پیشتازانه عمل کند.

رئیس شورای آموزش و پرورش مرکز استان با اعلام آمادگی در خصوص تخصیص اعتبار از طریق کمیته برنامه ریزی جهت رفع کمبودها و کاستی های حوزه آموزش شهرستان، تاکید کرد: از همه ظرفیت های شهرستان در راستای جبران کمبودهای آموزش و پرورش بهره خواهیم گرفت‌.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان رشت نیز در این نشست با تبریک انتصاب فرماندار جدید رشت، اظهارداشت: فرمانداری شهرستان رشت هم به لحاظ مرکز استان بودن و هم پوشش جمعیتی بالا از اهمیت جایگاه ویژه ای برخوردار است.

جهان آرا با بیان اینکه بیش از یک سوم از جمعیت دانش آموزی استان در شهرستان رشت قرار دارد، افزود: اگر هم اکنون در زمینه احداث فضاهای آموزشی جدید اقدام نکنیم در آینده در محدوده شهرستان رشت با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی کمبود تعداد هنرستان های فنی و حرفه ای  را از دیگر مشکلات آموزشی در سطح شهرستان رشت عنوان کرد و گفت: با توجه به اشنیاق خانواده ها و دانش آموزان به رشته های فنی نیاز است نسبت به راه اندازی هنرستان های جدید در سطح شهرستان اقدام شود.

 

آموزش و پرورش جهان دانش آموزان سرمایه گذاری شورای آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر