کد خبر: 934152 A

معاون اقتصادی استاندار :

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان قزوین در تولید شیر و لبنیات می توان صنایع تبدیلی شیر خشک را در استان راه اندازی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی قبادی در بازدید از یک واحد تولیدی فرآورده‌های لبنی و پروتئینی در شهرستان آبیک، اظهار کرد: استان قزوین از تولید کننده‌های شیر کشور است و ظرفیت بالایی در این زمینه دارد.

 معاون اقتصادی استاندار اضافه کرد: سال گذشته به دلیل شیوع کرونا تولید و عرضه شیر در استان تحت الشعاع قرار گرفت و کشاورزان و دامداران برای فروش محصولات خود نگران بودند.

قبادی بیان کرد: با توجه به مشکلات و حوادث غیرمترقبه‌ای که ممکن است بازار شیر را تحت الشعاع قرار دهد ما در بسیاری از مواقع چاره‌ای جز تبدیل شیر به شیرخشک نداریم.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۵۰۰ دامداری در سطح استان فعالیت می‌کنند که می‌توان از ظرفیت آنها برای راه اندازی صنایع تبدیلی شیر خشک در استان استفاده کرد.

این مسئول اضافه کرد: دفتر جذب و سرمایه گذاری استان یک نشستی را در این زمینه با حضور دامداران استان برگزار خواهد کرد تا با حضور آنها یا واحدهای تولیدی فرآورده‌های لبنی استان در این زمینه اقدام کند.

هایده علیمردانی‌مدیرعامل شرکت فرآورده‌های لبنی و پروتئینی سحر نیز در این بازدید گفت: این شرکت ظرفیت دریافت روزانه ۶۰۰ تن شیرخام را دارد که تا هزار تن نیز قابلیت افزایش دارد.

علیمردانی افزود: اولین تولیدکننده صادرکننده محصولات استریل به کانادا، آذربایجان و سایرکشورهای همسایه در ایران هستیم ولی هم اکنون یک سوم ظرفیت خود را استفاده می‌کنیم.

وی اظهار کرد: معضل بزرگ ما این است که محصول خود را با قیمت پایین‌تر از قیمت تمام شده ارایه می‌کنیم و هزینه‌های تامین قطعات خط تولید و حقوق و دستمزد نیز در این زمینه دیده نمی‌شود.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.

استان قزوین شیر شیر خشک لبنیات صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر