کد خبر: 934111 A

استاندار خبر داد ؛

استاندار هرمزگان به تشریح محدودیت های جدید کرونایی در این استان پرداخت.

به گزارش ایلنا از بندرعباس،فریدون همتی شب گذشته، اظهار کرد: در استان هرمزگان تا اوایل خردادماه مناسب بود اما از خردادماه شرایط متفاوت شد.

وی با بیان اینکه حساسیت‌ها در بین جامعه کاهش پیدا کرد و برگزاری مراسم عروسی و مجلس ختم سبب افزایش ابتلا به کرونا شد، افزود: هرمزگان یک ایران کوچک است و در تمامی فعالیت های اقتصادی هرمزگان در کشور برندی است پس شرایط متفاوتی دارد.

همتی اضافه کرد: ردیابی و تجزیه و تحلیل های صورت گرفته نشان می دهد، عموما ریشه در مجالس عروس، ختم و دورهمی و عدم رعایت پروتکل ها است.

وی با اشاره به اینکه زنان خانه‌دار بیشترین ابتلا به کرونا را در بین زنان در هرمزگان را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: باید رسانه ها زنگ هشدار را به صدا دربیارند و اگر مردم رعایت کنند، می توانیم با دغدغه کمتر عبور کنیم.

همتی با بیان اینکه محدودیت های سه و چهار نیز در هرمزگان به مدت یک هفته اعمال می شود، ادامه داد: هفت شهر هرمزگان از جمله بندرعباس، حاجی آباد ، قشم، رودان، بندرلنگه و میناب و کیش قرمز اعلام شده است و بنا داریم از جمعه هفته جاری شهرها را تعطیل کنیم.

وی ادامه داد : مردم اگر رعایت کنند، مطمئنا می‌توانیم با دغدغه کمتری از این موضوع عبور کنیم.هرمزگان از جمله استان‌های قرمز است و برای بندرعباس بیشترین دغدغه را داریم.

همتی گفت: ما محدودیت‌ها و تعطیلی‌های گروه 3 و 4 را آغاز خواهیم کرد و حتی بنا داریم برای روز جمعه واقعا از مردم بخواهیم که مطلقا از منازل بیرون نیایند.

به گزارش ایلنا، دو گروه شغلی و صنفی مشمول اعمال تعطیلی و محدودیت در هرمزگان بدین شرح‌اند:

گروه 3 شامل: دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما، تأتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کاهش زمان فعالیت مترو و حمل و نقل درون شهری، مساجد و مصلی‌ها و برگزاری آزمون‌های حضوری

گروه 4 شامل: برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌‌ها، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو، مدارس شبانه‌روزی، انجام دورکاری شاغلین گروه حساس، کافه، قهوه‌خانه، چایخانه و مراکز عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی سالنی.

همچنین با اعلام دکتر حریرچی، معاون وزیر بهداشت و درمان با توقف کلیه فعالیت های بازار سرپوشیده و بازار روز و کاهش کارکنان تا سقف پنجاه درصد و مرخصی بیماران زمینه ای دستگاه های اجرایی موافقت شد.

قرار است امروز چهارشنبه جزئیات بیشتری از شکل و شیوه اعمال محدودیت‌ها در هرمزگان نیز اعلام شود.

بهداشت و درمان حمل و نقل رسانه قهوه هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر