کد خبر: 933998 A

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: نظارت‌های دامپزشکی قزوین برای رعایت اصول بهداشتی بر عرضه فرآورده‌های خام دامی با هدف پیشگیری از کرونا تشدید می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی جلوخانی اظهار کرد: نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان با توجه به افزایش شیوع کرونا و با هدف حفظ سلامت و بهداشت فرآورده های در حال عرضه تشدید شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین افزود: با توجه به اهمیت اصل پیشگیری در جلوگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی در رستوران ها و مراکز عرضه گوشت قرمز و مرغ و ماهی الزامی بوده و هر گونه قطعه بندی مرغ در فروشگاه ها ممنوع است.

جلوخانی با اعلام سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ برای ارائه گزارش تخلف های احتمالی در مراکز عرضه و رستوران ها از عموم مردم خواست، در هنگام خرید گوشت قرمز و مرغ به شرایط ارگانولیپتیکی ( ظاهری)، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء آنها توجه کرده و فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

وی در پایان از واژگون شدن کامیون حامل حدود ۳تن مرغ در محور قزوین به تهران خبر داد که پس از نمونه برداری و انجام آزمایشهای لازم توسط دامپزشکی، محموله مذکور غیر قابل مصرف تشخیص و کل محموله معدوم شد.

 

رستوران ها سلامت گوشت قرمز دامپزشکی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر