کد خبر: 933993 A

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: توزیع ۱۰۰ تن گوشت مرغ منجمد با نرخ مصوب تنظیم بازار (هرکیلو ۱۳۰ هزار ریال) از امروز در فروشگاه های منتخب تعاونی و زنجیره‌ای استان قزوین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی شاپورزاده با بیان اینکه گوشت سفید به میزان کافی در سردخانه های استان ذخیره سازی شده و کمبودی در این خصوص وجود ندارد، اظهار کرد: ۱۰۰ تن مرغ منجمد به تدریج از امروز در فروشگاه‌های تعاونی مصرف و زنجیره‌ای منتخب قزوین و همچنین مراکز عرضه کالا در نقاط حاشیه‌ای شهرها به منظور بهره مندی اقشار نیازمند از گوشت با نرخ مناسب عرضه می شود.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان با اشاره به افزایش قیمت مرغ طی روزهای گذشته، افزود: توزیع این گوشت ها همچنین با هدف تعادل سازی قیمت مرغ و تنظیم بازار کالاهای اساسی انجام می شود.

شاپورزاده خاطرنشان کرد: مرغ های منجمدی که عرضه می شوند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و در ماه های گذشته از سوی شرکت پیشتیبانی امور دام از مرغداران خریداری و ذخیره سازی شده اند.

وی گفت: استان قزوین هیچ مشکلی در زمینه تولید گوشت مرغ ندارد به طوری که حدود ۴۰ درصد تولیدات این حوزه نیز به استان های همسایه صادر می شود.

این مسئول بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده هیچ مشکل و کمبودی برای تولید محصولات دامی از جمله گوشت قرمز و سفید، شیر و تخم مرغ در استان قزوین وجود ندارد.

سالانه ۷۰۰ هزار تن محصولات دامی در استان قزوین تولید می شود که بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تن آنرا گوشت مرغ تشکیل می دهد.

استان قزوین تنظیم بازار جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر