کد خبر: 933956 A

مدیر کل بهزیستی استان مطرح کرد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: 195 دختر بی سرپرست و بد سرپرست توسط اداره کل بهزیستی استان قزوین مورد حمایت قرار دارند.

علیرضا وارثی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان قزوین به 195 دختر بی سرپرست و بدسرپرست خدمات ارائه می کند که در این میان 137 نفر از این دختران از خدمات مددکاری، روانشناختی و امداد ماهیانه برخوردار هستند.  

 مدیر کل بهزیستی استان بیان کرد: در حال حاضر 58  نفر دیگر از این دختران در 2 خانه کودک و نوجوان در رده سنی 6تا 12 و 13 تا 18 سال به بالا و همچنین یک شیرخوارگاه مورد حمایت و نگهداری شبانه روزی قرار دارند .

وارثی خاطر نشان کرد: حضور دختران در جامعه و پذیرش نقش های اجتماعی آنها نسبت به گذشته بیشتر شده  و نیاز به آموزش هایی چون مباحث حقوقی و اجتماعی لازم به نظر می رسد و دختران جامعه با سرلوحه قراردادن زندگی ائمه اطهار و معصومین می توانند الگویی مناسب را پیش روی خود قرار دهند تا در جامعه و دربرخورد با مشکلات و آسیب های اجتماعی با مشکل مواجه نشوند.

وی به روند شتابان فناوری‌های نو در چند دهه اخیر اشاره کرد و افزود : به‌منظور کاهش تهدید و آسیب‌های اجتماعی دختران در شرایط جامعه کنونی باید سه اصل اساسی  اخلاق، نظم، دانش و آگاهی به صورت هدفمند برای این قشر مدنظر باشد.

 

آسیب های اجتماعی اخلاق استان قزوین بهزیستی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر