کد خبر: 933930 A

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس :

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت زمانی توانست نرخ دلار را از ۲۰ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان کاهش دهد، انتظار می رود اکنون نیز وارد عمل شود تا مانع گرانی افسارگسیخته در سایر کالاها و اقلام مصرفی و روزانه مردم شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علیرضا منادی سفیدان در جمع خبرنگاران با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه مدیریت شرایط اقتصادی کشور، گفت: مدیران تصور می کنند شرایط کشور عادی است و می خواهند تفریحات شان پا برجا باشد، در حالی که انتظار می رود مانند زمان جنگ شبانه روز کار کنند.

وی افزود: باید مانع افزایش نقدینگی در کشور شد، زیرا این افزایش یکی از عوامل گرانی است و متخصیص اقتصادی در مجلس باید برای عبور از شرایط اقتصادی ناسالم به سالم راه کار ارائه دهند.

وی اظهار کرد: دولت برای عبور از شرایط اقتصادی ناسالم باید دست سودجویان و تاثیرگذاران بر افزایش قیمت ها را قطع کند.

وی با اشاره به نامه روسای کمیسیون‌های مجلس یازدهم به رئیس جمهور با هدف تغییر سیستم مدیریت در سال باقی مانده دولت دوازدهم، اظهار داشت: مهمترین اقدامی که دولت برای ایجاد تحول باید انجام دهد، تلاش شبانه روزی است و پیگیری های مستمر و  افرادی را روی کار بیاورد که تسریع کننده روند نظام اداری کشور باشند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه افرادی وجود دارند که بازار را بهم می ریزند، تاکید کرد: دولت باید این افراد را شناسایی کند و با برخورد قاطع با آنها مانع ایجاد بحران در کشور شود؛ از سوی دیگر انتظار می رود افرادی در بدنه دولت به کار گرفته شوند که بتوانند با برنامه ریزی به عبور از بحران کمک کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تمام گرانی ها به تحریم ها بر نمی گردد، عنوان کرد: افرادی با کاسبی از تحریم، باعث افزایش قیمت ها می شوند، انتظار می رود دولت با شناسایی این افراد و حذف شان از بدنه دولت، مانع قاچاق کالا و ارز شود؛ از سوی دیگر باید مدیرانی به کار گمارده شوند که بتواند موانع اصلی نظام اداری کشور را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند.

منادی، باتاکید بر اینکه قوه مقننه باید بیشتر از دولتی‌ها کار کند، گفت: نمایندگان نباید اجازه دهند کالاها گران شود و با سرکشی در حوزه‌های انتخابیه باید روزنه‌های افزایش قیمت‌ها را شناسایی کنند.

 همه باید کارهای فرعی را کنار بگذارند و پای کار بیایند تا از شرایط اقتصادی کنونی عبور کنیم، وضعیت کنونی قابل قبول نیست.

 

دلار دولت کمیسیون آموزش و تحقیقات گرانی تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر